Poprawia sprawność seksualną. W łóżku będzie jeszcze lepiej

6

Czy wiesz, że nieskomplikowane ćwiczenia fizyczne mogą poprawić twoje życie seksualne i wprowadzić trochę pozytywnego zamieszania w sypialni? Jeśli nie, to musisz je poznać jak najszybciej.

Ćwiczenia poprawiają jakość seksu
Ćwiczenia poprawiają jakość seksu (Getty Images)

Ćwiczenia, które pomogą pokonać rutynę w łóżku

Uprawianie seksu ma wiele właściwości zdrowotnych. Udowodniono, że regularne zbliżenia zmniejszają stres i obniżają ciśnienie. Naukowcy z Uniwersytetu Bristolskiego uważają też, że seks wzmacnia serce i pozytywnie wpływa na układ krążenia. Badacze podkreślają, że orgazm osiągany przynajmniej trzy razy w tygodniu, zmniejsza aż o 50 proc. ryzyko zawału serca i udaru mózgu.

Seks pomaga też osobom mającym problemy z zasypianiem, łagodzi ból, a nawet sprzyja odchudzaniu.
Jak widać, seks ma wiele zalet, ale aby czerpać z niego jak najwięcej korzyści warto uprawiać go regularnie. I właśnie w tym może pomóc kilka prostych ćwiczeń fizycznych.

Zacznij podnosić ciężary. Dlaczego? Trening siłowy wspomaga produkcję testosteronu. Dzięki temu wzmaga się popęd seksualny zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. Kolejnymi ćwiczeniami, które poprawią nasze życie seksualne są brzuszki, przysiady i pompki. Eksperci zalecają też paniom ćwiczenie mięśni kegla. Dzięki temu znacznie poprawisz jakość stosunku. Aby wydłużyć stosunek i mieć więcej energii w trakcie miłosnych igraszek postaw na martwy ciąg. To ćwiczenie wzmacnia mięśnie nóg i tułowia oraz mięśnie pleców. Możesz też wykonywać skręty rąk i tułowia oraz wypychać od siebie i przyciągać do siebie obciążenie, może to być nawet butelka z wodą.

Jeśli podnoszenie ciężarów czy pompki wydają ci się za trudne, znajdź po prostu aktywność fizyczną, która ci będzie odpowiadać. Badacze wielokrotnie udowodnili, że osoby aktywne fizycznie aż do później starości nie mają problemów z erekcją czy szczytowaniem.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić