o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KAM
|

Przez lata wierzyliśmy, że są zdrowe. Naukowcy uważają, że mogą powodować raka

331
Podziel się

Okazuje się, że ich jedzenie, wcale nie jest tak dobre dla naszego organizmu, jak uważaliśmy przez ostanie lata. To niestety zła wiadomość dla miłośników pasztetów, bo najnowsze badania pokazują, że spożywanie podrobów podnosi ryzyko chorób nowotworowych.

Przez lata wierzyliśmy, że są zdrowe. Naukowcy uważają, że mogą powodować raka
bESLZlxh

Mamy złą wiadomość dla fanów pasztetów. Narządy zwierząt tak bardzo lubiane przez wielu szefów kuchni, zawierają znaczne ilości kwasu sialowego. Substancja ta odpowiada za przekazywanie sygnałów między komórkami w organizmie zwierząt. Wyniki nowych badań potwierdzają, że regularne jedzenie podrobów może mieć zgubny wpływ na nasze zdrowie.

Żeby to udowodnić, prof. Frederic Troy II z Uniwersytetu Xiamen w Chinach przeprowadził badania na świniach. W ciele tych zwierząt stwierdzono bardzo wysokie stężenie kwasy sialowego. Dotyczy to szczególnie śledziony, wątroby, nerek, płuc i serca. Występuje on u większości ssaków, ale w organizmie człowieka ten związek pojawia się tylko na skutek spożywania mięsa, podrobów oraz niektórych produktów mlecznych.

bESLZlxj

Częsta obecność podrobów w diecie przyczynia się do pojawienia się przewlekłego stanu zapalnego, który sprzyja rozwojowi komórek nowotworowych.

"Mimo że nie wiemy, jaka ilość wywołuje odpowiedź immunologiczną, jeśli jesz podroby, jesteś potencjalnie obarczony większym ryzykiem niektórych chorób zapalnych" – podkreśla prof. Troy.

Autor badań ostrzega, że kwas sialowy oraz kwas polisialowy i KDN, które także są obecne w komórkach świni, mogą przyczynić się do nowotworu piersi, szyjki macicy, jajników, płuc, wątroby i krtani.

bESLZlxp

Podczas badania zauważono również, że gotowanie podrobów podnosi stężenie kwasu sialowego. Mimo tego, że analizie zostały poddane tylko świńskie narządy, to według naukowców z Chin wyniki mogą dotyczyć także organów innych gatunków zwierząt.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bESLZlxK
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(331)
bogdan
miesiąc temu
Jedzcie trawę jak spurek
75-latek
miesiąc temu
Mogę być przyczyną ciąży.
qvas
miesiąc temu
Zycie, to smiertelna choroba roznoszona droga plciowa.
bESLZlxL
3rak
miesiąc temu
Najbardziej niezdrowe jest samo życie. Grozi śmiercią na stare lata, a czasem nawet wcześniej.
Lesiu
miesiąc temu
Najlepiej NIC nie jesc w dzisiejszych czasach,...
gSRG
miesiąc temu
Ja mam wrażenie, że jeśli to prawda co piszą o tym jedzeniu to chyba każde będzie tak samo powodować choroby które można kupić w stonkach oszołomach itp, te gmo i wszystkie różne kombinacje. Bułki podobno z gipsem, a dużo by pisać, woda będzie nawet szkodliwa, sól drogowa itp tak to działa. Szybka produkcja, liczy się wydajność tanim kosztem, olej palmowy bo tani, w kaszach itp normy na chwastoxy itp przekroczone nawet 5x więc później nie ma co się dziwić skąd Jackowski może przewidzieć wzrost zachorowań. Co tam z takiego pisania
ak001
miesiąc temu
Czyli została nam się trawa. PiS się cieszy, bo dzięki temu możemy pieniądze wydać na kościół i podatki zamiast na żarcie.
Ewela
miesiąc temu
Wiecie, że najbardziej zabójczym czynnikiem jest życie. Po co mamy żyć skoro i tak umrzemy? Teraz już wszędzie jest chemia. Jeżeli kupimy mięso ze zwierzaka, który nie był karmiony "chemią" to nie mamy pewności, że jego rodzice nie byli nią karmieni. A jeżeli chodzi o owoce i warzywa to dziś w głębie jest mnóstwo chemii.
Adam
miesiąc temu
Naukowcy chińscy i wszystko wiadomo.
Z G R O Z A
miesiąc temu
>MOGĄ PRZYCZYNIĆ SIĘ< To w kończy przyczyniają się czy nie ? Tylko miernota używa trybu przypuszczającego w ostrzeżeniach.
załosne
miesiąc temu
taaa.najlepiej jeść kamienie i piach.
Mmmm
miesiąc temu
Nic nowego wszelkie mięso jest niezdrowe dla człowieka w małych ilościach czasami można. Jak zachorujesz na raka albo masz chora wątrobę lekarze od razu każą przejść na dietę wegetariańską a jak nie możemy to chociaż ograniczyć mięso i gotować na parze.Nie zastanawiało was dlaczego?
Ja
miesiąc temu
W średniowieczu pasztety były na porządku dziennym, bo ludzie nie mieli zębów,a nie było nowotworów.
bESLZlxD
POLKA
miesiąc temu
a co chinole szykuja teraz atak na żywność, że się jakiś szczur z uniwersytetu chińskiego wypowiadał? Mało chinolom zamachu covidem na ludzi?
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić