Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KAS
|

Szumy w uszach. Czy mogą świadczyć o poważnej chorobie?

5
Podziel się

Dziwne dźwięki w uszach takie jak szmery, pulsowanie lub dudnienie to objawy, których nie wolno lekceważyć. Szczególnie jeśli towarzyszy im ból. W takim przypadku należy udać się do lekarza, bo może to być początek rozwijającego się nadciśnienia, miażdżycy lub nadczynności tarczycy.

Szumy w uszach. Czy mogą świadczyć o poważnej chorobie?
(Getty Images)
bETyfILF

Nadciśnienie

Nadciśnienie tętnicze to schorzenie, na które cierpi ok. 10,5 mln Polaków. Objawy łatwo przeoczyć, dlatego wielu z nas nie wie, że go doświadcza. Niestety, bez odpowiedniego leczenia nadciśnienie może doprowadzić do zawału serca lub udaru mózgu.

Szumy, dudnienie i syczenie w uszach, to pozornie niegroźne objawy, ale jeżeli nie są spowodowane czynnikami zewnętrznymi i dodatkowo towarzyszą im lekkie bóle głowy i uderzenia gorąca, powinniśmy zgłosić się do lekarza.

bETyfILH

Miażdżyca

Jest to poważna choroba tętnic i żył, w których gromadzi się cholesterol i systematycznie je zapycha. Przez to krew ma problem z przepływem i musi przeciskać się przez naczynia z większą siłą. Aby uniknąć niebezpiecznej choroby należy odstawić cukry proste i tłuszcze zwierzęce, a także zbadać poziom trójglicerydów i cholesterolu we krwi. O wysokim poziomie cholesterolu we krwi mogą świadczyć właśnie szumy w uszach.

Nadczynność tarczycy

Dziwne dźwięki w uszach mogą świadczyć również o nadczynności tarczycy, której jednym z objawów jest wzrost ciśnienia i tętna, gdy układ krwionośny jest pobudzony i zmuszony do wzmożonej pracy. Dzieje się to, ponieważ tarczyca produkuje więcej hormonów tarczycowych niż powinna.

Stres
bETyfILN

Powodem szumów w uszach (na przykład przed zaśnięciem) może być po prostu stres związany z ciężkim dniem w pracy i ogólnym wyczerpaniem organizmu. Warto wyciszyć się wieczorem i pozbyć się złych emocji, które się w nas nagromadziły.

bETyfIMi
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(5)
Polak
10 miesięcy temu
Powodem szumów w uszach może być stres? Hmm to by się zgadzało jak się żyje w tym chorym kraju.
CNNNC
10 miesięcy temu
Mojej mamie laryngolog uszkodzil ucho srodkowe . W takcie zabiegu spowodowal straszny bol , ze mama zedlala na fotelu . Od tamtej pory ma jeden szum . Zyje w szumie , jak to okreslila juz 30 lat . Mam bardzo ograniczone zaufanie do lekarzy nie tylko z tego powodu . Wlasciwie nie mam zadnego zaufania . Teraz z Covidem to krecha
ccc
10 miesięcy temu
szumy to też zmiana ciśnienia,gadają też że jak ci dzwoni to znaczy że o tobie ktoś gada
bETyfIMj
ccc
10 miesięcy temu
szumy to też zmiana ciśnienia,gadają też że jak ci dzwoni to znaczy że o tobie ktoś gada
Hmmmm
10 miesięcy temu
Mi czasami szumi i pulsuje w uszach. Przypuszczam że to tarczyca bo od strony mamy prababcia, babcia, siostra mamy i mama mojego taty własnej chorują na tarczycę.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić