Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
KGG
|

Trójkąt śmierci na twarzy. Na to miejsce zwróć szczególną uwagę

10
Podziel się

Każdy, kto choć raz doświadczył problemu krostek pojawiających się na twarzy, wie jak ciężko się powstrzymać przed ich wyciskaniem. Jednak jest taki rejon na twarzy, w którym lepiej nie dotykać pryszczy. To tzw. trójkąt śmierci.

Trójkąt śmierci na twarzy. Na to miejsce zwróć szczególną uwagę
(Getty Images)
bETaQCbp

Czym jest trójkąt śmierci?

Trójkąt śmierci to obszar, który charakteryzuje się specyficznym unaczynieniem żylnym. Jego szczyt znajduje się pomiędzy oczami, podstawa zaś między jednym a drugim kącikiem ust.

Naczynia krwionośne w obrębie trójkąta śmierci połączone są z obszarami czaszki. Wszelkie infekcje, które pojawiają się na tym obszarze, mogą się szybko rozprzestrzeniać i stwarzać poważne zagrożenie.

bETaQCbr

Samodzielne usuwanie zmian skórnych w obrębie trójkąta śmierci może skończyć się infekcją. Wyciskanie pryszczy sprzyja namnażaniu się bakterii, które mają swobodny dostęp do tkanek. Jeśli dojdzie do zakażenia, może ono bardzo szybko się rozprzestrzenić za pomocą żyły twarzowej oraz żyły ocznej dolnej i górnej. Mają one połączenie ze znajdującą się we wnętrzu czaszki zatoką jamistą.

Pozornie drobna infekcja w obrębie twarzy może przerodzić się w zapalenie opon mózgowych czy ropień mózgu. Mogą pojawić się również inne infekcje: zapalenie żył, zapalenie tkanek oczodołu, zakażenie zatok, zakrzepowe zapalenie zatoki jamistej.

Wyciskanie pryszczy

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z istnienia na twarzy trójkąta śmierci. Samodzielnie próbują pozbyć się nieestetycznych krost, które pojawiają się na skórze. Szczególnie groźne są czyraki, które powstają zwykle w wyniku zakażenia skóry gronkowcem. Najpierw pojawia się ból i swędzenie, a potem krostka, w której zaczyna zbierać się ropa lub ropa z krwią.

Samodzielne usuwanie takiej zmiany, szczególnie w obrębie trójkąta śmierci może doprowadzić do zainfekowania organizmu. Zdarza się, że czyrak sam się wchłonie. Jeśli to nie nastąpi, a krostka staje się coraz większa, konieczna może być kuracja antybiotykowa.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bETaQCbS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(10)
clariz
9 miesięcy temu
ogólnie pryszcze są niefajne i warto by było zadbać o cerę jeżeli ma się takie problemy. inna sprawa, ze maseczki nie pomagają. tak czy inaczej warto zadbać o dietę i nawilzenie skóry nie tylko od wewnątrz ale i też od zewnątrz np. sevolium na trądzik. kolejna sprawa to też to, ze trzeba dbać o to co się nakłada na skóre w ramach make upu itp.
MW72
10 miesięcy temu
Trójkąt śmierci, to taki, gdyż przez przypadek umówisz się z dwiema laskami w tym samym miejscu i o tej samej godzinie. Pozdrawiam A. Zagatę - jedyny, który przetrwał właśnie taki trójkąt śmierci.
Niezalezny
10 miesięcy temu
Bzdura!!!!!!!!. Nie wyciska się zmian ropnych powyżej linii kącik ust a płatek ucha . Trójkąt śmierci/podobnie jak i kwadrat śmierci- wziął sie stąd ze NIKT nie przezywa postrzału w ten obszar ze wzgledu na połozone tam struktury.
bETaQCbT
Magneto
10 miesięcy temu
Super
BoBO
10 miesięcy temu
Ten trójkąt śmierci to jak Trójkąt Bermudzki. Mnie zamieszczony opis raczej przypomina trapez.
John Wayne
10 miesięcy temu
Myślałem, że trójkąt śmierci to jest jak z żoną zaprosicie kochankę do trójkąta...tylko, wtedy jak żona o tym nie wie....i nie ma jej w domu....a potem nagle wcześniej wraca z pracy.... To jest trójkąt śmierci!! :)
John Wayne
10 miesięcy temu
Jak ksiądz Natanek nazywa opryszczkę? "Trójkąt śmierci! A diabeł już takim pacjentem z opryszczką rzucał po całym kościele, tu nie ma się z czego śmiać!"
Jggjk
10 miesięcy temu
Przetlumaczcie to patologicznej inteligencji zwanej także lekarzami laryngologami lub otolaryngologami od 20 lat to próbuje leczyć a te wiesniaki tylko pieniędzy chcą zero badań byle jakie leki i oni leczą ludzi! Sami się powinni leczyć z chciwości
alla
10 miesięcy temu
Czyli w zasadzie chodzi o nos.
Sabat
10 miesięcy temu
Dobrze że nie trójkąt bermudzki 🤣🤣🤣🤣
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić