Zabija komórki rakowe w 48 godzin. Nie uszkadza przy tym tych zdrowych

475

Naukowcy z Uniwersytetu Windsor potwierdzają, że mniszek lekarski może niszczyć komórki nowotworowe w zaledwie 48 godzin. Badacze uważają, że w przyszłości ta roślina może stać się alternatywą dla chemioterapii.

Korzeń mniszka lekarskiego na raka
Korzeń mniszka lekarskiego na raka

Mniszek lekarski. Roślina, która niszczy komórki rakowe

Kanadyjscy naukowcy potwierdzają skuteczne działanie mniszka lekarskiego w niszczeniu komórek rakowych. Badacze zaznaczają, że wystarczy 48 godzin, by wywołane reakcje chemiczne przyczyniły się do ich rozpadu.

Co ciekawe, zabijając komórki nowotworowe, roślina nie uszkadza zdrowych, dlatego naukowcy przewidują, że w przyszłości może zastąpić wyniszczającą chemioterapię i będzie wykorzystywana w terapiach onkologicznych. Najcenniejsza część mniszka lekarskiego, to zdaniem naukowców z Uniwersytetu Windsor korzeń, a najlepsze efekty eksperymentu uzyskano podczas stosowania małych dawek mniszka przez dłuższy czas.

Badanie rozpoczęły się, gdy onkolog dr Caroline Hamm zauważyła, że jej pacjenci, którzy regularnie pili napar z mniszka lekarskiego lepiej znoszą leczenie i co najważniejsze – mają lepsze wyniki badań. To właśnie skłoniło ekspertkę, by sprawdzić, jak można wykorzystać substancje czynne rośliny w terapii nowotworowej. Co więcej, nie brakuje osób, które osobiście przekonały się, jak silne działanie może mieć ta niepozorna roślina.

Jak opowiada dr Hamm jej pacjent John DiCarlo chorował na białaczkę, ale agresywne leczenie, które wdrożyli lekarze nie przynosiło efektów. Mężczyzna zaczął pić napar z mniszka. Po czterech miesiącach okazało się, że rak jest w remisji, a John uważa, że wyzdrowienie zawdzięcza właśnie tej roślinie.

Eksperci podkreślają, że w korzeniu mniszka znajdziemy wiele cennych związków, witamin i minerałów. Wywar z tej rośliny wspomaga pracę wątroby, nerek, obniża poziom złego cholesterolu we krwi, oczyszcza ciało z toksyn i działa moczopędnie. Naukowcy z Uniwersytetu Windsor już zdobyli potrzebne fundusze i zamierzają kontynuować badania.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić