o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
KAM
|

Zakazane połączenie. Ten duet zwiększa ryzyko marskości wątroby

6
Podziel się

Państwowa Agencja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych potwierdza, że 2 mln Polaków nadużywa alkoholu. Według brytyjskiego Department of Health nie istnieje bezpieczna dawka alkoholu i nawet niewielka ilość napojów wysokoprocentowych jest zagrożeniem dla naszego organizmu. Dowiedz się, co sprawia, że alkohol jest jeszcze bardziej szkodliwy.

Połączenie alkoholu i tłustego jedzenia jest bardzo szkodliwe
Połączenie alkoholu i tłustego jedzenia jest bardzo szkodliwe (Getty Images)
bDYJbTwB

Połączenie alkoholu i papierosów może być zabójcze dla naszego organizmu. Spożywanie napojów procentowych zwiększa bowiem rakotwórcze właściwości tytoniu.

Picie alkoholu podczas spożywania tłustych dań znacznie obciąża wątrobę. Nawet picie zaraz po obiedzie sprawia, że organizm nie radzi sobie z przetwarzaniem tłuszczu i działaniem etanolu. Alkohol w duecie z obfitym posiłkiem zwiększa ryzyko marskości wątroby.

bDYJbTwD

Kolejne niebezpieczne połączenie to napoje energetyczne i alkohol. Napoje alkoholowe z zasady powinny działać rozluźniająco, ale łączenie ich z dużą ilością kofeiny, może powodować złe samopoczucie i nadpobudliwość. Według Addictive Behaviours, picie alkoholu z energetykami trzykrotnie zwiększa ryzyko niekontrolowanych zachowań u osób, które stosują taką mieszankę.

Picie alkoholu podczas zażywania leków także nie jest dobrym pomysłem. Z badań opublikowanych w American Journal of Gastroenterology wynika, że osoby przyjmujące leki na zgagę mają wyższe stężenie alkoholu we krwi aż o 38 procent. Z kolei leki na alergię w połączeniu z alkoholem mogą potęgować ich usypiające właściwości. Natomiast napoje wyskokowe w parze z antybiotykami, osłabiają ich działanie, przez co organizm ma mniejszą zdolność do walki z bakteriami. Jeżeli zażywamy jakiekolwiek leki, warto sprawdzić, czy nie wchodzą one w interakcję z etanolem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYJbTxe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(6)
cytujac wiesc...
2 miesiące temu
Kiedy czasy są dobre to wódka jest zdrowa .....
XXX
2 miesiące temu
Sorry, mam w dupie, wole pożyć 50 lat ale z godnością i nie odmawiając sobie niczego :)
Wojtek
2 miesiące temu
Ja nie mam takiego problemu bo nie zagryzam po kieliszku setkowym! Tylko przepijam trochę gorącą herbatą!!! Tak samo nie używam prezerwatyw!. Bo jak w jednym tak i drugim nie ma smaku CHŁOPAKU!!!
bDYJbTxf
Brudny Harry
2 miesiące temu
No elegancko,chyba przestanę pić po przeczytaniu tego jakże mądrego artykułu.Na zdjęciu kieliszek wódki oraz ogórki kiszone.O alkoholu dużo,ale nie rozumiem po jakiego wala zdjęcie ogórków umieścili?Nie wiedziałem ,że są "ciężkie",lub tłuste czy też to śmiertelna kombinacja.Pracuje od lat w gastronomii,wódka bez ogórków to jak facet bez fujary,ich więc też mam nie jeść ,bo co-umre szybciej?Bez sensu te wszelkie nowe odkrycia naukowców,nasi dziadkowie tak pili i jedli ogórki i żyją po sto lat,aż tu nagle takie odkrycie,o Boże ,i co teraz......?
zetemesowiec
2 miesiące temu
Jak widzę typków z lewicy-jaka by nie była- to wierzę, że picie przedłuża życie- bo takie opoje jakoś ostro ciągną statystyki na poziom powyżej osiemdziesiątki. A co?--może kłamię??
Koda
2 miesiące temu
Patrzę na zdjęcie. Kieliszek i ogórek. Nie zagryzać kieliszka ogórkiem kwaszonym. Grozi marskością.
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić