Znasz test rolki? Prosty trik może uratować życie

34

Małe dzieci podczas zabawy często biorą do ust różne przedmioty. Maluch nieświadomy zagrożenia może połknąć niewielki przedmiot lub małą zabawkę i się zdławić. Żeby tego uniknąć, należy wykonać prosty test rolki i sprawdzić, czy rozmiar danej zabawki jest odpowiedni dla naszego dziecka.

Test rolki
Test rolki

Test rolki, który może uratować życie twojemu dziecku

Nikki z Australii na swoim Instagramie prowadzi konto ”Tiny hearts education”. Ratowniczka medyczna oraz mama dwójki dzieci dzieli się z innymi rodzicami prostymi trikami, które pomagają w codziennym życiu. Tym razem pokazała jak wykonać prosty test rolki.

Drobne przedmioty w rękach dzieci mogą doprowadzić do tragedii. Żeby sprawdzić, czy zabawka jest bezpieczna dla małego dziecka i upewnić się, że jej nie połknie, wystarczy wziąć rolkę po papierze toaletowym.

Jeżeli mały element mieści się w środku, to znaczy, że nie nadaje się do zabawy. Przetestowanie w ten sposób wszystkich przedmiotów będących w zasięgu ręki malucha może uratować mu życie.

Jeśli jednak małemu dziecku zdarzy się połknąć niewielki element, to każdy rodzic powinien wiedzieć, jak się zachować w tej sytuacji i ewentualnie udzielić pierwszej pomocy.

Kiedy dziecko zakrztusi się małą zabawką lub cukierkiem, zaczyna kaszleć, żeby odblokować przełyk. Czasem zdarza się, że odkaszlnięcie nie pomaga i dziecko robi się sine, co oznacza zablokowanie dróg oddechowych. W tej sytuacji malucha należy obrócić twarzą w dół i kilkakrotnie uderzyć dłonią w plecy, w miejsce między łopatkami. Jeżeli dziecko jest w wieku niemowlęcym, powinniśmy przytrzymać główkę przed podjęciem czynności.

W przypadku, gdy próby ratowania nie dają rezultatów, dziecko się ślini lub traci przytomność, należy od razu zadzwonić na pogotowie ratunkowe.

Autor: KGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić