Żyliśmy w błędzie. Sądzono, że odchudza, a wyniszcza jelita

13

Herbatka z senesem to popularny napój oczyszczający stosowany przez osoby, które chcą szybko pozbyć się zbędnych kilogramów. Należy jednak uważać na tę miksturę, bo picie jej w nadmiernych ilościach może negatywnie odbić się na naszym zdrowiu.

Herbatka z senesem wyniszcza jelita
Herbatka z senesem wyniszcza jelita (Getty Images)

Senes to naturalny lek, którego używa się do walki z zaparciami. Ta roślina pobudza pracę naszych jelit. Niestety, zbyt długo i często stosowana sprawi, że po jej odstawieniu nasze jelita mogą przestać prawidłowo funkcjonować. Wtedy organizm będzie silnie potrzebował kolejnych dawek tego środka przeczyszczającego, a proces trawienny zostanie rozregulowany.

Nadmierne spożycie herbatki z senesem może powodować częste biegunki, a co za tym idzie - nasz organizm będzie tracił cenne składniki odżywcze i może mieć trudności z ich przyswajaniem. Zbyt częste picie tej oczyszczającej mikstury może również doprowadzić do odwodnienia organizmu.

Nadmierna kuracja tą herbatką może również skutkować osłabieniem mięśni, zaburzeniem prawidłowej pracy serca i uszkodzeniem wątroby.

Kolejnymi efektami ubocznym mogą być obrzęk i skurcz gruczołu krokowego oraz przerost prostaty.

Herbatki z zawartością tego zioła powinny odstawić kobiety w ciąży i karmiące piersią. Spożywanie ich nie jest zalecane osobom z zapaleniem wyrostka, nerek i pęcherza moczowego. Nie są również wskazane podczas menstruacji. Osoby cierpiące na zespół jelita drażliwego także powinny unikać herbatek z senesem.

Herbatki z senesem jeszcze do niedawna były uważane za cudowny sposób na odchudzanie. Dziś wiemy, że powoli wyniszczają organizm. Dlatego, gdy chcesz schudnąć, zamiast robić to za wszelką cenę, lepiej podejść do tego w racjonalny sposób. Nawet jeśli będzie trwało to dłużej, to efekty będą trwalsze i zdrowsze dla naszego ciała.

Autor: KAM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić