Wszystkich Świętych na świecie. Zobacz, jak je obchodzą w 12 miejscach globu

5
1/11

Dia de los Muertos, Meksyk

Dia de los Muertos, Meksyk
(Domena publiczna)
0
0

Mieszkańcy Meksyku wierzą, że dusze zmarłych cały czas nam towarzyszą, dlatego powinno być to radosne i barwne święto. Dia de los Muertos przypada na 1 i 2 listopada, choć świętowanie zaczyna się już wcześniej. Na cmentarzach zjawiają się całe rodziny. Przynoszą jedzenie oraz podarunki, ozdabiają groby i zapalają świece mające wskazać duszom drogę powrotną.

Na całym świecie obrządki związane z czczeniem pamięci o zmarłych wygląda inaczej. Obchodzi się je też w różnych dniach.

2/11

Parada Potworności Kawasaki, Japonia

0
0

Potwory, wiedźmy, przerażające stwory, postaci z horrorów - tak wygląda Halloween w Japonii. To największa tego typu impreza na świecie, w której co roku uczestniczy ok. 4 tys. osób przebranych w najróżniejsze, nieraz bardzo wymyślne kostiumy.

3/11

Pchum Ben, Kambodża

0
0

Uroczysty i jeden z najważniejszych kambodżańskich festiwali. Mieszkańcy odwiedzają lokalne świątynie, gdzie prócz modlitwy składają ofiary umarłym. Zwykle jest to słodki, kleisty ryż z fasolą zawinięty w liście bananowca.

4/11

Awuru Odo, Nigeria

0
0

Ten ciekawy festiwal odbywa się co dwa lata, ale potrafi trwać nawet pół roku! *W tym czasie trwają uroczystości,podczas których oddaje się cześć zmarłym - rodzinie i przyjaciołom. Ogromnej fecie towarzyszy maskarada z muzyką i tańcami. *

5/11

Święto Głodnych Duchów, Hongkong

0
0

W Hongkongu i innych wschodnioazjatyckich krajach wielu wierzy, że duchy stają się niespokojne od połowy sierpnia do połowy września. W tym czasie składa się także symboliczne ofiary z jedzenia okolicznym bóstwom i nieznanym duchom, które od tej pory mają ludziom sprzyjać.

6/11

Ognissanti, Włochy

0
0

Większość mieszkańców Europy to chrześcijanie, którzy w bardzo podobny sposób kultywują pamięć zmarłych. Włosi obchodzą Wszystkich Świętych podobnie, ale uroczystości rozpoczynają się na kilka dni wcześniej. Kwiaty składane są na grobach, nawet nieznajomych, wypełniając cmentarze kolorami.

7/11

Pitru Paksha, Indie

0
0

Podczas święta Pitru Paksha Hindusi upamiętniają swoich przodków. Zaczynają od kąpieli w świętych stawach i rzekach, następnie oferują modlitwy i jedzenie dla zmarłych, aby ci dołączyli do nich i do wspólnej uczty.

8/11

Teng Chieh, Chiny

0
0

Chińczycy są bardzo przywiązani do tego zwyczaju. Uroczystości urządzane są na cmentarzach oraz w prywatnych domach. Tradycją jest puszczanie na wodę małych trzcinowych łódek z lampionami, które mają wyznaczać kierunek zagubionym duszom.

9/11

Chuseok, Korea

0
0

Koreańczycy oddają hołd przodkom w trakcie święta Chuseok (znanego także jako hangawi), które jest tradycyjnym świętem plonów. To czas powrotu w rodzinne strony i odwiedzania grobów bliskich. Zwyczajem jest usuwanie chwastów rosnących wokół mogił, czyli symboliczne posprzątanie „domu” nieboszczyka.

10/11

Samhain, Szkocja i Irlandia

0
0

To najważniejsze celtyckie święto. Według wierzeń w wigilię Samhain *duchy osób, które zmarły w trakcie minionego roku, oraz tych, które się jeszcze nie narodziły, *zstępują na ziemię w poszukiwaniu żywych. Robią to, by w nich zamieszkać przez okres następnego roku. Celtowie robili wszystko, by ich domy wyglądały na niegościnne, zapalali ogniska na zewnątrz i wystawiali żywność dla duchów.

11/11

Dzień Drakuli, Rumunia

0
0

Pierwszym skojarzeniem związanym z Rumunią jest słynny hrabia Drakula. Wielu turystów co roku zjawia się w Transylwanii, żeby odwiedzić zamek, w którym mieszkał. Co roku odbywają się tam liczne imprezy i wydarzenia, w tym Dzień Drakuli.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić