Dagmara Smykla-Jakubiak
Dagmara Smykla-Jakubiak| 
aktualizacja 

11-latek zmarł z powodu "wyzwania" na YouTube

178

Rodzice nastoletniego Amerykanina nie mieli pojęcia, że ich syn był fanem "choking challenge", dopóki nie było już za późno.

11-latek zmarł z powodu "wyzwania" na YouTube
(Facebook.com)

Nie udało się go uratować. 11-letni Carson Bodkins miał spakować się na rodzinną wycieczkę. Kiedy jego matka weszła do pokoju, on leżał nieprzytomny na podłodze. Mimo udzielenia mu pierwszej pomocy i zawiezienia do szpitala, chłopiec zmarł z powodu niedotlenienia mózgu - informuje FoxNews.

Okazało się, że grał w "choking challenge". Wyzwanie polega na podduszaniu się, nawet do nieprzytomności, dla efektu odurzenia. Dzieci najczęściej duszą się np. smyczami przywiązanymi do mebli lub proszą o "przysługę" swoich znajomych. Rodzice Carsona sporadycznie monitorowali jego aktywność w internecie i zainstalowali w jego komputerze blokadę rodzicielską, ale to nie wystarczyło.

Jest to prawdopodobnie znacznie bardziej rozpowszechnione niż zakłada większość rodziców i szkół - powiedział dyrektor szkoły Carsona.

Teraz ostrzegają innych rodziców. Pani Bodkins apeluje o większą kontrolę aktywności dzieci w internecie, nawet jeśli to oznacza naruszanie ich prywatności. Przyznaje, że pozwalała synowi oglądać filmiki na Youtubie, żeby mógł uczyć się nowych trików deskorolkowych.

Na co zwracać uwagę? Osoby podduszające się często skarżą się na bóle głowy i mają przekrwione oczy. Nastolatkom grającym w "choking challenge" grożą zaburzenia pamięci, możliwość pojawienia się padaczki, a także śmierć z powodu niedotlenienia.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Nowe "wyzwanie" w sieci. Jest śmiertelnie niebezpieczne
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić