Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Filip Skowronek
|
aktualizacja

13 uczniów pojechało na szkolną wycieczkę, wróciło 12. Nauczycielka o jednym zapomniała

29
Podziel się:

Wyjątkową niefrasobliwością wykazała się nauczycielka ze Szkoły Podstawowej STO w Słupsku. Opiekując się niedużą grupą uczniów podczas wycieczki do Darłowa, zgubiła jednego z podopiecznych.

13 uczniów pojechało na szkolną wycieczkę, wróciło 12. Nauczycielka o jednym zapomniała
(flickr.com)

Uczniowie Szkoły Podstawowej STO w Słupsku pojechali na wycieczkę do parku rozrywki w Darłowie. Po dniu spędzonym na zabawach mieli wrócić do Słupska autokarem. Udało się to jednak tylko 12 z nich. O jednym zapomniała nauczycielka.

Chłopiec przytomnie poinformował o swojej sytuacji dyrekcję parku. Wezwano rodziców dziecka, nauczycielka o swojej pomyłce dowiedziała się dopiero, gdy autokar dojeżdżał do Słupska.

Dzień po incydencie nauczycielka przestała pracować w szkole. Taką informację przekazał Radiu Gdańsk dyrektor placówki, Andrzej Obałek. Rodzice zgłosili sprawę Prokuraturze Okręgowej, szkoła powiadomiła Kuratorium Oświaty.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(29)
Aga
5 lata temu
1 opiekun na 15 dzieci
qew
5 lata temu
SZANOWNI RODZICE !!!!!!JAK DZIECI MAJĄ SZANOWAĆ NAUCZYCIELI SKORO SLYSZA TAKIE WYPOWIEDZI. A POTEM SLYSZY SIE ZE UCZEŃ, PLUJE NA NAUCZYCIELA ALBO ZAKLADA MU KOSZ NA SMIECI NA GLOWE
szkoda
5 lata temu
A już myślała, że wszystko się udało. "nauczycielka o swojej pomyłce dowiedziała się dopiero, gdy autokar dojeżdżał do Słupska." Prysły marzenia o wakacyjnych wyjazdach i premii.
mój nick
5 lata temu
"O jednym zapomniała nauczycielka. " - cz aby na pewno? widać o2 dzieci nie ma. Jeśli kogoś dzieciak nie lubi to mu ..... numer wywinie. A dokładniej - za złej komuny na każde 10 nieletnich musiał być jeden opiekun. Jak jest dzisiaj?
Bodzio
5 lata temu
Dziwne że pozostałe dziexi nie zauważyły że janek gdzieś zaginął... pokolenie smartfonówów ciągle wgapione w telefony nawet zniknięcia kolegi nie zauważyli.
gość
5 lata temu
Pytanie: w jakim wieku były dzieci?
nauczycielka
5 lata temu
Jestem nauczycielką, ale w pełni popieram dyrekcję i wszystkich oburzonych rodziców.W podstawówce są przecież małe dzieci i trzeba się nimi opiekować, na szczęście takie historie zdarzają się niezwykle rzadko i większość nauczycieli wie jaka odpowiedzialność na nich spoczywa.
Iwona
5 lata temu
To standard w szkolach w szkolach STO, dzieci notorycznie niedopilnowane, gubia sie na wycieczkach, przy nauczyciele tłumacza ,ze sa to eksperymenty:-) wypadki na placach zabaw, sprawy wychowawcze" spychane pod dywan" aby nie psuc dobrego wizerunku szkoły.....i wiele innych podobnych sytuacji
Zdziś
5 lata temu
Dobrze że nic się nie stało ale Szkoda mi nauczycielki. Za popełniony błąd straciła pracę.
pio
5 lata temu
no czasami tak bywa...hehehe
Belfer
5 lata temu
A dlaczego szanowny pan/i dyrektor podczas podpisywania zgody na wycieczkę nie doczytał/a, że jest tylko jeden opiekun? A może czytać nie umieją?
B52
5 lata temu
w ramach oszczędzania zamiast dwóch wysłano jedną spróbujcie upilnować taką grupę szkodników na obcym terenie powodzenia
aaa
5 lata temu
najsłabsze ogniwo odpadło ciekawe jak sie zgubił ? jak by miał podążać pieszo to by się nauczył !!! szkoda kobiety
Pani
5 lata temu
Inna sprawa, jak to wygląda od strony prawnej? Ile dzieci pod opieką może mieć opiekun grupy, nie chodzi mi np. w klasie, ale wyjeżdżający na jakiekolwiek wycieczki. Przecież wiadomo, że jadąc do innego miasta, czy do podobnego "parku", dzieci mogą się gdzieś zapodziać, odłączyć od grupy, niestety, dziś już nie uczy się ich odpowiedzialności ... ale fakt niepoliczenia ich jest bez komentarza...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić