Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Karolina Woźniak
|

Australia. "Wypalają laserami trasę pod kolej". Wielu w to wierzy

138
Podziel się:

Australia płonie, a ogień nie słabnie. Wśród mieszkańców kontynentu z prędkością błyskawicy rozprzestrzenia się teoria spiskowa mówiąca, że pożary nie są dziełem przypadku, a celowym działaniem "światowych elit" czy nawet ONZ. Wielu mieszkańców Australii zupełnie serio traktuje doniesienia o laserach podpalających teren, który ma potem posłużyć do budowy linii kolejowej.

Australia. "Wypalają laserami trasę pod kolej". Wielu w to wierzy
(facebook.com, Higgins Storm Chasers)

Teoria spiskowa bardzo szybko rozprzestrzeniła się w mediach społecznościowych. W ciągu ostatnich kilku tygodni tysiące Australijczyków udostępniało zdjęcia, które miały być dowodem na to, że pożary są wywoływane przez lasery.

Zwolennicy teorii wierzą, że w miejscu wypalonych lasów powstaną tory dla pociągów. Dzięki takiemu połączeniu "duże miasta Australii byłyby kontrolowane przez rząd" - serwis news.now.au cytuje wpisy, jakie pojawiają się w sieci.

Wcale niemało Australijczyków wierzy, że za pożarami stoją "światowe elity". Zdaniem zwolenników tej teorii, chcą one oczyścić grunt pod sieć szybkich kolei z Brisbane do Melbourne. Inni twierdzą, że pożary są częścią kierowanego przez ONZ globalnego spisku, którego celem jest wyludnienie świata i przejęcie kontroli pod pretekstem zmian klimatu.

Teoria o wykorzystywaniu laserów do podpalania lasów została nawet podparta zdjęciami. Opublikowano je na stronie "Higgins Storm Chasers". Zaraz podniosły się głosy, że to prymitywne przeróbki.

Zwolennicy "laserowej teorii" udostępniają również mapki. Według nich pokazują one podobieństwa między lokalizacjami pożarów i planowaną siecią szybkiej kolei z Brisbane do Melbourne. Zdaniem niektórych, pożary w Australii są podobne do tych, które miały kiedyś miejsce w Kalifornii.

Zobacz także: Zobacz także: Pożary w Australii. Pierwsza taka deklaracja pomocy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(138)
Katon
3 lata temu
Jak małpia mantra powtarzane są słowa "teoria spiskowa" i nikogo nie zastanowi, że to absurdalny, logiczny nonsens. Po pierwsze, teoria to naukowy opis (problemu, zjawiska), a nieskryte paktowanie. To po prosu spisek lub nie, a nie żadna teoria. Sam termin "Teoria spiskowa" został wypromowany skutecznie nakładem wielu milionów dolarów przez CIA w latach sześćdziesiątych ubiegłego stulecia (Zimna Wojna), jako skuteczne narzędzie do dyskredytacji przeciwników USA w przestrzeni publicznej. Zastępca szefa CIA otrzymał za ten sukces od prezydenta najwyższe odznaczenie. A zatem i to po drugie, jest to oczywisty spisek, by pod pozorem wywołanych przestępczo pożarów, które jakoby stworzyła natura, zyskać (ukraść) miliardy dolarów...
ana
3 lata temu
nic nie dzieje się bez przyczyny.
An_toni
3 lata temu
Żadne lasery, bomby izobaryczne!
pikolo
3 lata temu
No przeciez na czyms trzeba te lasery testowac!...
ddtm
3 lata temu
Ktoś kto lepiej zna Australię wie o co chodzi, chyba. Australia płonie przy brzegach- chyba chodzi o wycinanie drzew pod coś
TAI
3 lata temu
Eukaliptus to drzewo, które potrzebuje ognia żeby się rozmnażać. Za dwa lata nie będzie śladu po tych pożarach.
all
3 lata temu
Wypalić 9 mln ha gruntów, żeby zbudować linie kolejową? Twórcom tej teorii gratuluję fantazji...
plplpl
3 lata temu
ONZ już przejęło kontrolę nad wszystkimi narodami...a ONZ zarządzają socjaliści...
ksiądz rycyk
3 lata temu
moim zdaniem to ręka boska, zsyła ogień na ziemie, widać przecież jak z nieba uderza promień ognia, nie widzicie tego ?
szyderca
3 lata temu
mozna? mozna,trzeba tylko chciec i miec zapalki.
jarooo.
3 lata temu
bajdoły
jamci
3 lata temu
Co mogą wymyślić ludzie z pieniędzmi nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić jesteśmy tylko .....
Seba
3 lata temu
Wszystkie teorie spiskowe jak do tej pory, okazały się prawdziwe. Nawet jeżeli to jest potrzebne na kolej a pożar wybuchł w związku właśnie z tym. To co z tym zrobisz człowieku?
123
3 lata temu
Pod lasem jest jeszcze węgiel brunatny, złoto i inne surowcele. Walić koale
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić