REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Łukasz Dynowski26.08.19 (20:11)

Bardzo rzadka choroba przenoszona przez komary zabiła kobietę w USA

W stanie Massachusetts w USA zmarła kobieta, u której wykryto wschodnie końskie zapalenie mózgu (EEE). To choroba przenoszona przez komary. Występuje rzadko, ale tylko w tym miesiącu w Massachusetts stwierdzono już cztery przypadki.
Facebook.com

Kobieta miała 59 lat. Jej mąż mówi, że Laurie Sylvia, mieszkanka hrabstwa Bristol, w ubiegły poniedziałek źle się poczuła, a w sobotę zmarła w szpitalu. Lekarze nie potwierdzili jeszcze przyczyny zgonu, ale rodzina jest przekonana, że kobieta była odeszła z powodu wschodniego końskiego zapalenia mózgu.

Dzisiaj pożegnałam moją najlepszą przyjaciółkę. Mama była moją ulubioną osobą na całym świecie. Wnosiła światło i radość w życie każdej osoby, którą napotkała na swojej drodze. Mamo, mam nadzieję, że znajdziesz plażę w niebie. Kiedyś się tam spotkamy – napisała na Facebooku Jen Sylvia, córka kobiety.

REKLAMA

Wschodnie końskie zapalenie mózgu jest śmiertelnie niebezpieczne. EEE może zaatakować osoby w każdym wieku. Do objawów należą m.in. gorączka, ból głowy i zdrętwienie karku. Na wschodnie końskie zapalenie mózgu nie ma lekarstwa. W USA co roku na chorobę zapada ok. 6 osób.

Tylko w Massachusetts stwierdzono w tym roku już 4 przypadki EEE. Na początku sierpnia chorobę zdiagnozowano tam u człowieka po raz pierwszy od 2013 roku. Władze spryskują zagrożone tereny środkami przeciwko komarom, ale nie gwarantuje to stuprocentowej ochrony, dlatego apelują do mieszkańców o szczególną ostrożność - poinformowała stacja NBC.

Zobacz też: Grupa krwi, którą lubią komary

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij