o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|
aktualizacja

Boeing 777 zrzucił paliwo na dzieci. Rozmowa pilota z wieżą zdumiewa

48
Podziel się

Samolot boeing 777 linii Delta niedługo po starcie z lotniska w Los Angeles musiał wracać z powodu kłopotów technicznych. Pilot przed lądowaniem zrzucił zapasy paliwa, które spadło na dzieci ze szkoły podstawowej. Teraz opublikowano zapis wymiany zdań pilota samolotu z wieżą kontroli lotów.

Boeing 777 zrzucił paliwo na dzieci. Rozmowa pilota z wieżą zdumiewa
(twitter.com, Matt Hartman)
bDBmCcHp

Pilot samolotu Delta Airlines w rozmowie z kontrolą ruchu lotniczego powiedział, że nie zamierza zrzucać paliwa. Chwilę później tony cieczy spadły z boeinga 777 na 67 osób.

Poszkodowani zgłaszali się do szpitala z podrażnieniami skóry i problemami z oddychaniem. Na szczęście żaden z przypadków nie był tak poważny, że wymagałby leczenia szpitalnego.

Samolot miał lecieć z Los Angeles do Szanghaju, ale krótko po starcie zgłoszono problemy z silnikiem. Kapitan zdecydował, że maszyna wraca na lotnisko. Zrzucanie paliwa jest normalną procedurą w przypadku, kiedy samoloty muszą nagle wylądować. Jednak wytyczne jasno wskazują, że należy to robić z dala od zamieszkałych obszarów i wystarczająco wysoko, żeby paliwo mogło odparować.

bDBmCcHr

Transkrypcję rozmowy pilota boeinga 777 z wieżą pozyskała Associated Press. Z wymiany zdań wynika, że zrzut paliwa nie był konieczny:

Pilot: Lecimy dalej... Odzyskujemy kontrolę... Sytuacja nie jest krytyczna.
Kontroler: Ok, więc nie musisz zrzucać paliwa ani nic w tym rodzaju?
Pilot: Potwierdzam.

Zobacz także: Zatopiony wrak samolotu

bDBmCcHx

Nie wiadomo, dlaczego pilot boeinga 777 postanowił zrzucić paliwo. Amerykańska Federalna Administracja Lotnictwa bada, co się stało. We wtorek w nocy linie lotnicze Delta wysłały ludzi, którzy mieli wyczyścić okolice szkoły, na którą spadło paliwo.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDBmCcHS
KOMENTARZE
(48)
Jan
rok temu
A co na to Greta.
Dr_Pilot
rok temu
Jeżeli Pilot potwierdza, że nie musi zrzucać, a potem zrzuca to znaczy ze między opublikowana rozmową a decyzją pilota coś jeszcze się wydarzyło. Sądzę, że wybiórczo opublikowano fragmenty rozmowy. Poza tym nikomu nic się nie stało, a Pilot musiał odciążyć samolot, żeby nie zabić kilkuset ludzi, których wiózł...co tylko potwierdza słuszność jego decyzji.
saxo
rok temu
się mu guziczek nacisł....
bDBmCcHT
koyot
rok temu
To już wiecie czemu Wam pomidory nie rosną ?
Kornik
rok temu
Ej! A Greta już wie????????????
Najnowsze komentarze (48)
adaa
rok temu
no i o co ten szum...... lepiej jak by spadł na tą szkole z pełnymi zbiornikami ? Ludzie nie szukajcie dziury w całym taka jest procedura ........
Janusz
rok temu
Pilot teraz potrzebuje dobrego prawnika, bo tak gruuuby błąd może oznaczać koniec kariery. Dla firmy oznacza antyreklamę i konieczność wypłacenia odszkodowań. A wszyscy obrońcy pilota niech się zastanowią, co by było, gdyby obok szkoły przechodzień właśnie zapalał papierosa - barbecue ludzina pieczona na wolnym ogniu.
ktoś
rok temu
Dużo niejasności.
kontestator
rok temu
Pewnie zatankowali mu diesla ... i nie zdążył odparować
d_f
rok temu
chemtrails
d_f
rok temu
chemtrails
Polewka
rok temu
Greta juz tam plynie katamaranem by zaprotestowac i przeprowadzic intensywne dochodzenie....
nori
rok temu
Szydło by nie zrzuciła . Ona by wypiła .
bDBmCcHL
Polak
rok temu
Fake news...paliwo zapewne wyparowalo zanim dotarlo do ziemi....twórca tych wypocin zapewne ogladal ostatnio Zmiennikow....pewnie jeszcze pilot pokazał "ciazowy brzuszek"???
G r e
rok temu
Pilot, how dare you!
ania
rok temu
Czemu Greta nie przyczyniła się do poprawy środowiska i nie poszła posprzątać szkoły?
XXX
rok temu
w rozmowie nie został przyciśnięty, bo był w trudnej sytuacji. Ale zadano mu pytanie sugerujące odpowiedź, na które odpowiedział od razu. Jeżeli naruszył jakieś zasady, powinien zapłacić. Decyzję można zmienić, ale zgodnie z zasadami.
sdfd
rok temu
"Pilot przed lądowaniem zrzucił zapasy paliwa" ..czytamy dalej ..."Nie wiadomo, dlaczego pilot boeinga 777 postanowił zrzucić paliwo."- BO POROSTU Z PEŁNYMI ZBIORNIKAMI BY NIE WYLĄDOWAŁ !!!! Tak prosto to zrozumieć ? :)
cóż
rok temu
Tak to jest jak lotniska są blisko skupisk ludzkich
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić