Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Krzysztof Narewski16.06.17 (13:04)

Brązowe krowy dają czekoladowe mleko. Amerykanie tak myślą

Aż 7 proc. dorosłych Amerykanów uważa, że mleko czekoladowe pochodzi od brązowych krów. Co ciekawsze, prawie połowa nie jest pewna skąd się bierze ten napój.
Pixabay.com

Ignorancję Amerykanów pokazało ostatnie badanie Innovation Center for U.S. Dairy. To rządowa komórka zajmująca się nabiałem. W ankiecie wzięło udział ponad 1000 osób. Jeśli jednak odnieść procent uważających, że czekoladowe mleko pochodzi od brązowych krów do całej populacji pijącej mleko, liczby stają się zatrważające. W skali kraju myśli tak 16,4 mln osób. To niemal połowa ludności Polski.

Wyniki innych sond są jeszcze ciekawsze. Jak podaje "Washington Post", 30 proc. dzieci z kalifornijskich szkół nie wie, że ser robi się z mleka. Nie mają też pojęcia, że pikle to ogórki, a cebula i sałata to warzywa. Niektórzy są z kolei zaskoczeni frytkami. Otóż nie każdy Amerykanin wie, że robi się je z ziemniaków.

REKLAMA

Gazeta przywołuje się na jeszcze jedno ciekawe badanie. Przeprowadził je departament rolnictwa w latach 90. Wynika z niego, że 10 proc. dorosłych Amerykanów nie wiedziało, że hamburgery robi się z wołowiny.

Powód takiego braku wiedzy jest stosunkowo prosty. Wiele rodzin już od kilku pokoleń nie zajmuje się rolnictwem. Do tego droga z gospodarstwa do sklepu bardzo się wydłużyła i ludzie żyjący w mieście po prostu nie mają nawet okazji zobaczyć roli ani tego, co się na niej uprawia.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij