o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Cud kardynała Wyszyńskiego zatwierdzony. Chora na raka wyzdrowiała

486
Podziel się

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego o krok bliżej. Lekarze Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdzili cud uzdrowienia za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Cud kardynała Wyszyńskiego zatwierdzony. Chora na raka wyzdrowiała
(PAP/CAF, Eugeniusz Wołoszczuk)
bEShgted

Konsylium lekarzy badało przypadek sprzed 30 lat. Uznano, że wyzdrowienia młodej kobiety chorej na nowotwór nie da się wytłumaczyć na gruncie medycznym. Uleczenie nadeszło po gorliwych modlitwach o zdrowie za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego.

19-latka cierpiała na raka tarczycy. Miała przerzuty. Nie dawano jej szans na przeżycie. O zdrowie dziewczyny modliło się wiele osób, w tym grupa sióstr zakonnych. Nagle choroba ustąpiła bezpowrotnie.

Cud został zatwierdzony przez konsylium lekarzy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. To jeden z najistotniejszych elementów procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia. Samo zdarzenie jest już uznane, teraz jeszcze muszą je potwierdzić teologowie.

bEShgtef

Na końcu procedury czeka jeszcze decyzja komisji biskupów i kardynałów. Powinna zapaść w ciągu 2-3 miesięcy. Gdy tak się stanie, papież ogłosi dekret o cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego - podaje Katolicka Agencja Prasowa.

To oznacza zakończenie procesu. Zostaje tym samym otwarta bezpośrednia droga do beatyfikacji - wyjaśnia ojciec Gabriel Bartoszewski, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bEShgteG
KOMENTARZE
(486)
pawel
3 lata temu
o jej jak fajnie teraz zlikwidujemy oddziały onkologii a zrobimy kapliczki z ławkami do klęczenia i portretem Wyszyńskiego ...różańce dla chorych na raka trzustki gratis!!!
Ateista
3 lata temu
Wiecie dlaczego człowiek jest tak podły ? Bo Bóg go stworzył na obraz i podobieństwo swoje - w Biblii tak jest napisane "na obraz i podobieństwo swoje" ! Ale z kim tego dokonał nie napisano bo jest tylko zwrot - "stwórzmy człowieka" ...
Dziadek Włade...
3 lata temu
Cud mniemany czyli historia o chwalebnym zmartwychwstaniu pańskim ! Mary - to dawna nazwa miejsca pochówku - zmartwychwstał to zlepek słowny "z mar twych wstał" ... Co się tyczy napisu IHS w okręgu na ornacie pedofila to znaczy Ozyrys, Izyda, Horus, Set ... Resztę sami sobie w Biblii, pismach greckich, egipskich i mitologii doczytajcie ! Kto ma wyzdrowieć wyzdrowieje ... Kiedyś nie było lekarzy a ludzie dożywali setek lat ...
bEShgteH
Antykler
3 lata temu
Wszystkie religie i sekty powstały w momencie, gdy pierwszy cwaniak znalazł pierwszego naiwniaka.
Pigwa
3 lata temu
Co za bzdury..
pyra
3 lata temu
Cud,cud ...i jeszcze jeden święty do zaliczenia...
pawel
3 lata temu
tak to prawdziwy cud ...ale tylko dla moherów !
Kibol robol
3 lata temu
W Boga wierzę, ale takie rzeczy to człowiek wymyśla
emeryt
3 lata temu
Poczytajcie historię jakie cuda czynił biskup Stanisław ... róbcie sobie dalej jaja , ale ne z ludzi bo już to nie wierzą ....ten kit to wciśnij redaktorku mnichowi rydzykowi
i tyle w tema...
3 lata temu
Ciemnogród katolicki
Wielebny
3 lata temu
W takie bzdury może wierzyć tylko ten, kto nie czyta Pisma Świętego a bazuje tylko na tzw. tradycji, czyli wierze w ciemnoty i zabobony wymyślone przez ludzi i propagowane przez kler.
ile kosztuje ...
3 lata temu
Świętym powinni ogłosić także mojego ojca, komunistę-ateistę, bo także sprawił cud uzdrawiając mojego synka. Synuś był chory na białaczkę i szanse na wyzdrowienie miał fifty-fifty. Ciągle przed snem męczył całą rodzinę aby opowiadała mu o jego ukochanym dziadku. Którejś nocy dziadek mu się przyśnił i powiedział, że wkrótce wyzdrowieje... i tak się stało. Można zrobić świętym obrońcę pedofilów, można zrobić święty żydożercę, antysemitę, wobec tego można zrobić świętym także komunistę-ateistę.
Pac
3 lata temu
Powinien dostać dożywocie za to, że mając taki dar nie modlił się za wszystkich chorych.
bEShgtez
Stefan
3 lata temu
Nie wiem jak trzeba mieć zryty beret żeby lykac jak pelikan te bzdury.takie farmazony można było wkręcac przed wojną.Gdzie jest prokurator?przecież wypisz wymaluj to jest metoda na wnuczka cały ten kk
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić