Cud kardynała Wyszyńskiego zatwierdzony. Chora na raka wyzdrowiała

607

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego o krok bliżej. Lekarze Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdzili cud uzdrowienia za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Cud kardynała Wyszyńskiego zatwierdzony. Chora na raka wyzdrowiała
(PAP/CAF, Eugeniusz Wołoszczuk)

Konsylium lekarzy badało przypadek sprzed 30 lat. Uznano, że wyzdrowienia młodej kobiety chorej na nowotwór nie da się wytłumaczyć na gruncie medycznym. Uleczenie nadeszło po gorliwych modlitwach o zdrowie za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego.

19-latka cierpiała na raka tarczycy. Miała przerzuty. Nie dawano jej szans na przeżycie. O zdrowie dziewczyny modliło się wiele osób, w tym grupa sióstr zakonnych. Nagle choroba ustąpiła bezpowrotnie.

Cud został zatwierdzony przez konsylium lekarzy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. To jeden z najistotniejszych elementów procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia. Samo zdarzenie jest już uznane, teraz jeszcze muszą je potwierdzić teologowie.

Na końcu procedury czeka jeszcze decyzja komisji biskupów i kardynałów. Powinna zapaść w ciągu 2-3 miesięcy. Gdy tak się stanie, papież ogłosi dekret o cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego - podaje Katolicka Agencja Prasowa.

To oznacza zakończenie procesu. Zostaje tym samym otwarta bezpośrednia droga do beatyfikacji - wyjaśnia ojciec Gabriel Bartoszewski, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić