Bartłomiej Bajerski
|

Cud kardynała Wyszyńskiego zatwierdzony. Chora na raka wyzdrowiała

486 reakcji
0
0
486
Podziel się

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego o krok bliżej. Lekarze Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdzili cud uzdrowienia za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego.

Cud kardynała Wyszyńskiego zatwierdzony. Chora na raka wyzdrowiała
(PAP/CAF, Eugeniusz Wołoszczuk)

Konsylium lekarzy badało przypadek sprzed 30 lat. Uznano, że wyzdrowienia młodej kobiety chorej na nowotwór nie da się wytłumaczyć na gruncie medycznym. Uleczenie nadeszło po gorliwych modlitwach o zdrowie za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego.

19-latka cierpiała na raka tarczycy. Miała przerzuty. Nie dawano jej szans na przeżycie. O zdrowie dziewczyny modliło się wiele osób, w tym grupa sióstr zakonnych. Nagle choroba ustąpiła bezpowrotnie.

Cud został zatwierdzony przez konsylium lekarzy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. To jeden z najistotniejszych elementów procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia. Samo zdarzenie jest już uznane, teraz jeszcze muszą je potwierdzić teologowie.

Na końcu procedury czeka jeszcze decyzja komisji biskupów i kardynałów. Powinna zapaść w ciągu 2-3 miesięcy. Gdy tak się stanie, papież ogłosi dekret o cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego - podaje Katolicka Agencja Prasowa.

To oznacza zakończenie procesu. Zostaje tym samym otwarta bezpośrednia droga do beatyfikacji - wyjaśnia ojciec Gabriel Bartoszewski, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

486
0
0
KOMENTARZE
(486)
goljad
12 miesięcy temu
No to nie trzeba kasy dawać na służbę zdrowia TYLKO SIĘ MODLIĆ i RAKI ZNIKAJĄ . średniowiecze ?
mick
12 miesięcy temu
Ktoś w XXI wieku wierzy jeszcze w takie bajki??!!
asda
12 miesięcy temu
a co w przypadku gdy ktoś wyzdrowieje z raka bez modlitw do świętych, a takie przypadki się zdarzają, tak samo często
Rothgar
12 miesięcy temu
Eeeeee.... pytanko takie. A ta "cudownie" uzdrowiona, to żyje jeszcze?
saran
12 miesięcy temu
Jest dla mnie osobiście rzeczą niepojętą, że ktoś w pełni świadomy i poczytalny może dawać wiarę takim historyjkom.
Najnowsze komentarze (486)
pawel
12 miesięcy temu
o jej jak fajnie teraz zlikwidujemy oddziały onkologii a zrobimy kapliczki z ławkami do klęczenia i portretem Wyszyńskiego ...różańce dla chorych na raka trzustki gratis!!!
Ateista
12 miesięcy temu
Wiecie dlaczego człowiek jest tak podły ? Bo Bóg go stworzył na obraz i podobieństwo swoje - w Biblii tak jest napisane "na obraz i podobieństwo swoje" ! Ale z kim tego dokonał nie napisano bo jest tylko zwrot - "stwórzmy człowieka" ...
Dziadek Włade...
12 miesięcy temu
Cud mniemany czyli historia o chwalebnym zmartwychwstaniu pańskim ! Mary - to dawna nazwa miejsca pochówku - zmartwychwstał to zlepek słowny "z mar twych wstał" ... Co się tyczy napisu IHS w okręgu na ornacie pedofila to znaczy Ozyrys, Izyda, Horus, Set ... Resztę sami sobie w Biblii, pismach greckich, egipskich i mitologii doczytajcie ! Kto ma wyzdrowieć wyzdrowieje ... Kiedyś nie było lekarzy a ludzie dożywali setek lat ...
Antykler
12 miesięcy temu
Wszystkie religie i sekty powstały w momencie, gdy pierwszy cwaniak znalazł pierwszego naiwniaka.
Pigwa
12 miesięcy temu
Co za bzdury..
pyra
12 miesięcy temu
Cud,cud ...i jeszcze jeden święty do zaliczenia...
pawel
12 miesięcy temu
tak to prawdziwy cud ...ale tylko dla moherów !
Kibol robol
12 miesięcy temu
W Boga wierzę, ale takie rzeczy to człowiek wymyśla
emeryt
12 miesięcy temu
Poczytajcie historię jakie cuda czynił biskup Stanisław ... róbcie sobie dalej jaja , ale ne z ludzi bo już to nie wierzą ....ten kit to wciśnij redaktorku mnichowi rydzykowi
i tyle w tema...
12 miesięcy temu
Ciemnogród katolicki
Wielebny
12 miesięcy temu
W takie bzdury może wierzyć tylko ten, kto nie czyta Pisma Świętego a bazuje tylko na tzw. tradycji, czyli wierze w ciemnoty i zabobony wymyślone przez ludzi i propagowane przez kler.
ile kosztuje ...
12 miesięcy temu
Świętym powinni ogłosić także mojego ojca, komunistę-ateistę, bo także sprawił cud uzdrawiając mojego synka. Synuś był chory na białaczkę i szanse na wyzdrowienie miał fifty-fifty. Ciągle przed snem męczył całą rodzinę aby opowiadała mu o jego ukochanym dziadku. Którejś nocy dziadek mu się przyśnił i powiedział, że wkrótce wyzdrowieje... i tak się stało. Można zrobić świętym obrońcę pedofilów, można zrobić święty żydożercę, antysemitę, wobec tego można zrobić świętym także komunistę-ateistę.
Pac
12 miesięcy temu
Powinien dostać dożywocie za to, że mając taki dar nie modlił się za wszystkich chorych.
Stefan
12 miesięcy temu
Nie wiem jak trzeba mieć zryty beret żeby lykac jak pelikan te bzdury.takie farmazony można było wkręcac przed wojną.Gdzie jest prokurator?przecież wypisz wymaluj to jest metoda na wnuczka cały ten kk
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić