REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone 2 godziny temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Bartłomiej Bajerski23.01.19 (10:51)

Cud kardynała Wyszyńskiego zatwierdzony. Chora na raka wyzdrowiała

Beatyfikacja kardynała Stefana Wyszyńskiego o krok bliżej. Lekarze Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych zatwierdzili cud uzdrowienia za wstawiennictwem kardynała Stefana Wyszyńskiego.
Eugeniusz Wołoszczuk / PAP/CAF

Konsylium lekarzy badało przypadek sprzed 30 lat. Uznano, że wyzdrowienia młodej kobiety chorej na nowotwór nie da się wytłumaczyć na gruncie medycznym. Uleczenie nadeszło po gorliwych modlitwach o zdrowie za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego.

19-latka cierpiała na raka tarczycy. Miała przerzuty. Nie dawano jej szans na przeżycie. O zdrowie dziewczyny modliło się wiele osób, w tym grupa sióstr zakonnych. Nagle choroba ustąpiła bezpowrotnie.

REKLAMA

Cud został zatwierdzony przez konsylium lekarzy Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. To jeden z najistotniejszych elementów procesu beatyfikacyjnego Prymasa Tysiąclecia. Samo zdarzenie jest już uznane, teraz jeszcze muszą je potwierdzić teologowie.

Na końcu procedury czeka jeszcze decyzja komisji biskupów i kardynałów. Powinna zapaść w ciągu 2-3 miesięcy. Gdy tak się stanie, papież ogłosi dekret o cudownym uzdrowieniu za wstawiennictwem kardynała Wyszyńskiego - podaje Katolicka Agencja Prasowa.

To oznacza zakończenie procesu. Zostaje tym samym otwarta bezpośrednia droga do beatyfikacji - wyjaśnia ojciec Gabriel Bartoszewski, wicepostulator w procesie beatyfikacyjnym.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij