Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kamil Karnowski
|

Dawali dziecku antydepresanty, by przestało płakać. Zmarło, bo "wypiło kieliszek wina"

17
Podziel się

2 lata trwało postawienie przed sądem rodziców z Paryża, którzy nie radzili sobie z płaczącym dzieckiem. Gdy zmarło, tłumaczyli, że za zgon może odpowiadać przypadkiem wypite wino.

Dawali dziecku antydepresanty, by przestało płakać. Zmarło, bo "wypiło kieliszek wina"
(iStock.com)

Nieodpowiedzialni rodzice moga trafić do więzienia nawet na 20 lat. Oskarża się ich o nieumyślne spowodowanie śmierci 13-miesięcznej Maëlyne i mataczenie w śledztwie. Pierwsza rozprawa odbyła się dopiero 11 grudnia, choć tragedia miała miejsce w 2015 roku.

Rodzice pojechali z nieprzytomnym dzieckiem do szpitala. Okazało się, że dziewczynka zapadła w śpiączkę. Na ratunek było za późno, serce przestało bić niedługo później i dziecko zmarło. 27-letnia Delphine Niepceron oraz 43-letni Cyrille Le Got tłumaczyli, że dziecko wypiło kieliszek czerwonego wina, który zostawił po sobie jeden z gości w mieszkaniu pary.

Zobacz także: Zobacz także: Ważą się losy "Wampira z Bytowa"

Lekarze nie dawali jednak wiary tłumaczeniu rodziców. Prerpowadzili badanie krwi zmarłej dziewczynki, które wykazało, że w jej organizmie znajdowały się ślady leków na depresję. O sprawie poinformowano policję, która zbadała butelki z mlekiem używane przez rodziców. Na nich znaleziono ślady tych samych środków antydepresyjnych, które Maëlyne miała we krwi.

Okazało się również, że para z Paryża podawała takie środki swojej drugiej córce. Śledczy ustalili, że para przez wiele miesięcy dodawała antydepresanty do mleka dziewczynek. Dzięki temu dzieci nie płakały i prawie natychmiast zasypiały - informuje The Local.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(17)
I po sprawie
4 lata temu
Zdaje mi się że tej niby zaginionej przed laty dziewczynce z Wielkiej Brytanii o imieniu Madleine , też mamusia podała antydepresanty by nie przeszkadzała rodzicom imprezować . Dziecko umarło . Za d . by ich wzięli to woleli upozorować porwanie a dziewczynkę pewnie utopili w oceanie zrzucając ją z klifu z przywiązanym kamieniem
ja to pisze
4 lata temu
musieli z dawką przesadzić
Twój nick
4 lata temu
Bo na zachodzie głupota a u nas ciemnogród
Ola
4 lata temu
Powinno się ich wykastrować,wszystkich co zabijają swoje dzieci.Zabiją i znów robią następne.
Oooo123
4 lata temu
Niestety takie rzeczy zdarzają sie i w Polsce. Jestem farmaceutą i sama byłam świadkiem jak przyszła pani i poprosiła o leki na uspokojenie dla 3- miesięcznego dziecka ale nie takie bez recepty bo te są za słabe ( takich też nie można podawać) ale chciała Relanium - lek psychotropowy. Ludzie są nienormalni
Dzieju
4 lata temu
Przecież we Francji płaci sie za zabicie dziecka!
Mel
4 lata temu
Przykre :-( Dlatego jestem zadania ze lepsza aborcja w zalążku niż cierpienie ukształtowanego małego człowieka ... niektórzy nie powinni mieć dzieci,a niestety system nie jest w stanie zapewnić w 100%bezpieczenstawa dziecku.Dlatego jestem za liberalizacją aborcji, przymusowej aborcji i sterylizacji w przypadku rodzin patologicznych :-)
gaga
4 lata temu
Dziecko 13 miesięczne wzieło sobie samo kieliszek nie-dopitego wina śmiech na sali.
ksenia2069
4 lata temu
Przed urodzeniem dziecka każda kobieta powinna sie zastanowić ,czy odczuwa pociąg macierzński,!!!! a jeśli juz sie zdarzy ze urodzi i nie daje sobie rady ,to przecież są instytucje które pomagają!!!! A nie taka krowa faszeruje dziecko lekami!!! Sama niech sie nażre!!!!
klon900
4 lata temu
Bardzo dobrze
Q L
4 lata temu
POlski naród jest coraz głupszy
Kubus
4 lata temu
Ja sie boje co dla dzieci kupic ??
Tomasz
4 lata temu
Na swój sposób skuteczna metoda...
prawnik
4 lata temu
Podoba mi sie podawanie pełnego IMIENIA I NAZWISKA, nie jak w POlsce bandyci są chronieni, Po ujawnieniu danych nastąpi zastanawiają się czy nie zrobić coś głupiego
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić