SK| 
aktualizacja 

"Fabryki dzieci". Kolejne szokujące odkrycie w Nigerii

73

Nigeryjska policja uwolniła 19 kobiet w ciąży z nieruchomości w Lagos, którą opisuje się jako "fabrykę dzieci". Wydarzenie to miało miejsce zaledwie kilka dni po zamknięciu przez policję "domu tortur".

"Fabryki dzieci". Kolejne szokujące odkrycie w Nigerii
(google)

Policja powiedziała, że większość kobiet została porwana w celu zapłodnienia i późniejszego sprzedania dziecka. Dwie kobiety, które pracowały jako nieprzeszkolone pielęgniarki, zostały aresztowane, jednak głównemu podejrzanemu udało się uciec.

Dzieci, które miały się urodzić, miały być przedmiotem handlu ludźmi. Nie zdradzono jednak, kto ani gdzie miał je kupić. Jak powiedziała policja, chłopcy byli sprzedawani po 1400 dol. (ok. 5600 zł), z kolei dziewczynki po 830 dol. (ok. 3320 zł).

Tzw. "fabryki dzieci" niestety nie są w Nigerii niczym nowym. W przeszłości miały miejsce podobne akcje. W jednej z ich udało się uratować 160 dzieci. Tym razem uratowano czworo.

Zobacz także: Zobacz także: Zbadali najstarsze jezioro w Europie. Niesamowite, co ujawniło dno

Uratowane kobiety w wieku od 15 do 28 lat zostały zwabione do Lagos, największego miasta Nigerii, z różnych części kraju z obietnicą zatrudnienia. Zamiast tego były one przetrzymywane w posiadłości i gwałcone.

To kolejne w ostatnim czasie szokujące odkrycie w Nigerii. Dosłownie kilka dni temu zamknięto tam „dom tortur”. Policja wkroczyła do budynku po tym, jak dostała zgłoszenie o podejrzanej działalności. Na miejscu znalazła 500 osób, niektóre z nich były przykute łańcuchami. Więźniowie byli torturowani, wykorzystywani seksualnie i umierali z głodu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić