aktualizacja 

Gigantyczna jaszczurka sterroryzowała rodzinę na Florydzie

77

Amerykańska rodzina z miasta Davie jest spanikowana. Sterroryzowani przez jaszczurkę Liebermanowie wezwali służby stanowe, by złapały ogromnego gada. Na razie bezskutecznie.

Gigantyczna jaszczurka sterroryzowała rodzinę na Florydzie
(Facebook.com, CBS 12 News (screen))

Jaszczurka to waran nilowy, który najprawdopodobniej komuś uciekł. Zwierzę mogło też zostać wyrzucone przez dotychczasowego właściciela. Jedno jest pewne - nie występuje ono naturalnie na Florydzie. Długość gada szacuje się na ponad 2 metry, jego waga też budzi respekt. Eksperci twierdzą, że jaszczurka waży około 68 kilogramów.

To straszne, ona jest taka ogromna - obawia się Zachary Lieberman.

Rodzina relacjonuje, że gad wielokrotnie próbował dostać się do ich domu. W ciągu ostatnich dwóch tygodni waran nilowy zastraszał Liebermanów co najmniej trzy razy. Skarżą się oni, że boją się wychodzić do ogrodu, musieli też zapomnieć o kąpieli w przydomowym basenie.

Słyszeliśmy charakterystyczne drapanie w nasze drzwi od strony tarasu - dodaje wystraszony ojciec dwojga małych dzieci (2-letniego syna i 4-letniej córki).

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Służby stanowe zastosowały przynęty w postaci martwych gryzoni. Rozwieszono je na drzewach, podobnie jak kawałki kurczaka, licząc na to, że zwabią warana. Jednak wszystko na nic. Do gry weszły psy tropiące, których zadaniem jest wywęszyć, gdzie wielka jaszczurka ma legowisko.

Lokalne władze ostrzegły przed próbami samodzielnego złapania gada. Rodzina Liebermanów podkreśla, że nie chce śmierci zwierzęcia, a jedynie uwolnienia okolicy od obecności jaszczurki, by mogli przestać się bać.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić