o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na

Inwigilacja w czasie pandemii. Władze USA wykorzystują reklamy

2
Podziel się

Gdy koronawirus nie odpuszcza, wiedza o działaniach obywateli staje się dla władz jeszcze cenniejsza niż zwykle. Władze USA postanowiły śledzić ruchy ludności w nietypowy sposób. Wykorzystują do tego reklamy.

Inwigilacja w czasie pandemii. Władze USA wykorzystują reklamy
(Materiały prasowe)
bEDQwImt

Jak pogodzić nadzór z wymogami prywatności? Aby skutecznie walczyć z koronawirusem, amerykański Departament Zdrowia i Opieki Społecznej postanowił wykorzystać nietypowe narzędzia. Dzięki nim jest w stanie śledzić przemieszczanie się obywateli, a jednocześnie zapewnia im dużą anonimowość.

Rozwiązaniem okazuje się wykorzystanie internetowych sieci reklamowych. W przeciwieństwie do danych np. pochodzących ze stacji dostępowych (BTS) operatorów komórkowych, informacje z sieci reklamowych są anonimizowane. Pozwala to na śledzenie trendów czy ruchów mas ludzi, a jednocześnie chroni prywatność jednostek.

Sposób na niebezpieczne zgromadzenia

Jak ustalił „The Wall Street Journal”, pozyskane w ten sposób dane umożliwiają interwencje w sytuacji, gdy w jednym miejscu gromadzi się zbyt wiele osób. Przykładem jest np. zbyt duże zagęszczenie spacerowiczów w parku. Służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo nie miały informacji o konkretnych użytkownikach, ale wiedziały, że w tym samym czasie na danym obszarze jest zbyt wiele osób i mogły skutecznie interweniować.

bEDQwImv

Zobacz także:Koronawirus a lato. Zbadają odporność wirusa na ciepło

Takie podejście wydaje się mocno odbiegać od praktyki typowej dla wielu państw europejskich, gdzie np. Włochy czy Austria analizują informacje pochodzące bezpośrednio z BTS-ów.

bEDQwImB

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.
**Podziel się dobrym newsem

bEDQwImW
KOMENTARZE
(2)
Jkl
rok temu
Już niedługo zaczną czipować ludzi i będą mieli kontrole nad każdym. A kto się sprzeciwi, to wyłącza mu czipa i nie będzie mógł nic kupić, i nic sprzedać.
lol
rok temu
obstawiam ze wiedzialy kto gdzie dokladnie byl ... po to ta cala elktronika zostala wymyslona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić