o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Islandia nie cierpi Justina Biebera. Najazd niechcianych gości

7
Podziel się

Znany z teledysku Justina Biebera islandzki kanion Fjaðrárgljúfur został zamknięty dla turystów. Sława nie wyszła mu na dobre. Najazd fanów, który można nazwać "efektem Biebera", przeraził tamtejsze ministerstwo środowiska.

Islandia nie cierpi Justina Biebera. Najazd niechcianych gości
(East News, Associated Press)
bEaymeeZ

Do niedawna dziewiczy kanion był w niebezpieczeństwie. Po teledysku Justina Biebera przeżył prawdziwy szturm fanów. Wielki znak z daleka informuje kierowców, że islandzki kanion Fjadrárgljúfur jest zamknięty dla zwiedzających. Jednak samochody wciąż zatrzymują się przed blokadą, a strażnik tłumaczy kolejnym turystom, że dla dobra przyrody nikt nie może spacerować po kanionie.

Najczęściej próbują przekupić mnie jedzeniem z rodzinnego kraju, ale trafiła się też oferta darmowej wycieczki do Dubaju - powiedziała Hanna Jóhannsdóttir, strażniczka z Agencji Ochrony Środowiska Islandii.

Efekt Justina Biebera. Teledysk „I'll Show You” kanadyjskiego piosenkarza w ciągu czterech lat został wyświetlony ponad 444 mln razy na YouTube. Bieber biega w nim po Fjadrárgljúfur, dlatego wielu jego fanów postanowiło pójść w jego ślady i także zobaczyć to piękne miejsce. Kanion w zeszłym roku odwiedził ponad milion turystów - informuje NBC News.

bEaymefb

Na usprawiedliwienie Justina Biebera należy powiedzieć, że kanion w czasie, gdy go odwiedzał, nie posiadał ogrodzeń linowych i wyznaczonych ścieżek - przyznaje Gudmundur Ingi Gudbrandsson, minister środowiska.

Dla idealnego selfie są gotowi zadeptać przyrodę. Najazd hordy fanów Biebera nie przysłużyły kanionowi, dlatego zamontowano ogrodzenia i znaki, które miały ochronić najdelikatniejsze miejsca. Niezrażeni turyści obchodzili te symboliczne zabezpieczenia, dlatego władze parku postanowiły całkowicie zamknąć go dla zwiedzających. Być może zostanie ponownie otwarty za około pięć tygodni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bEaymefh
Zobacz także: Zobacz też: Zmarł przez wizytę w parku. Miał silną alergię
bEaymefC
KOMENTARZE
(7)
Antyislam
2 lata temu
Biebier to frajer i cpun tfu
myszka
2 lata temu
Polska może mieć większe szanse dzięki decentralizacji, którą proponuje ruch Gwiazdowskiego. Polecam zapoznać się z jego założeniami.. serio'
wow
2 lata temu
Ksiądz odpiera atak na kler: "Kobieta jest potencjalną prostytutką"
bEaymefD
Ilshowyou
2 lata temu
To nie jego wina tylko tych co tam przyjeżdzają bo nakręcił tam teledysk i nie wiem co sobie myślą ze jakoś to na nich/ich życie wplynie?
Twój nick
2 lata temu
Nie rozumiem, czym się ludzie zachwycają. Przecież to niedorozwinięty dzieciak, który ani nie ma głosu, ani nie umie śpiewać. A nazywanie tego czegoś piosenkarzem jest obrazą dla ludzi, którzy mają talent i w przeciwieństwie do niego, coś do muzyki wnoszą...
As
2 lata temu
„Kto jest twym idolom? Jak nazywa się twój bóg? Czy masz w domu obrazek? Czy padasz mu do nóg?”
Darłyn
2 lata temu
Deewolucja
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić