o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Jakub Dymek otrzymał nową pracę po oskarżeniach o molestowanie

31
Podziel się

Jakub Dymek w listopadzie 2017 roku został oskarżony o mobbing, molestowanie i gwałt na jednej z współpracownic. Po miesiącach walk w sądzie został oczyszczony z zarzutów oraz przeproszony. Udało mu się także wrócić do pracy dziennikarskiej w tygodniku „Przegląd”.

Jakub Dymek otrzymał nową pracę po oskarżeniach o molestowanie
(flickr.com)
bDyNmOEl

Problemy Jakuba Dymka zaczęły się w listopadzie 2017 roku. Wtedy też na łamach CodziennikFeministyczny.pl, ukazał się obszerny artykuł dotyczący popularnej akcji #metoo. Siedem kobiet oskarżyło Jakuba Dymka i Michała Wybieralskiego o molestowanie, mobbing oraz gwałt. Wszystkie te sytuacje opisały dość szczegółowo.

Sprawa niema od razu trafiła do sądu, jednak zanim wszystko się rozstrzygnęło Jakub stracił pracę i swoją reputację. Dopiero po kilku miesiącach wszystko się wyjaśniło, a oskarżonego o przestępstwa seksualne dziennikarza oczyszczono z zarzutów. Jedna z autorek tekstu opublikowała także przeprosiny.

Jak się dowiedzieliśmy Jakub dymek wrócił do pracy w „Przeglądzie”, jego teksty są już publikowane. Redakcja zamieściła w najnowszym numerze specjalną notkę dotyczącą jego osoby.

bDyNmOEn

Najpierw go prawie zgilotynowano, po roku uniewinniono. Dobrze więc, że o przyszłość Jakuba Dymka zatroskała się znana filozofka Agata Bielik-Robson. W felietonie „Co się stało z Kubą D.?” („Wysokie Obcasy”) zapytała o los byłego współpracownika „Krytyki Politycznej” i kilku redakcji. Utalentowanego publicysty o lewicowych poglądach, który w wyniku fałszywych oskarżeń został praktycznie wyzerowany z rynku pracy (poza „Tygodnikiem Powszechnym”). Od maja jest naszym współpracownikiem. W tym numerze jest jego kolejny tekst. Dostał mocno po głowie. I to od własnego środowiska. Ale przecież talentu i kompetencji mu to nie ujęło. Kuba wraca silniejszy.

Zobacz także: Zobacz także: Torbicka o wpływie #metoo na przemysł filmowy: Hollywood to dżungla

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDyNmOEt
bDyNmOEO
KOMENTARZE
(31)
asde
rok temu
pytanie co sie stalo z panienkami rzucajacymi falszywe oskarzenia? chociaz rok wiezienia?
Misiek
rok temu
Kobiety kto wam ufa wy ..... ......
firanka
rok temu
Wsadzać za oszczerstwa.
bDyNmOEP
Eryk
rok temu
Kuba wraca silniejszy...czytaj, teraz będzie się bardziej pilnował
A co karami d...
rok temu
meetoojek?
Najnowsze komentarze (31)
ofiara mobbin...
rok temu
A lale, które : 1.złożyły fałszywe doniesienie o przestępstwie 2. rozpowszechniły kłamstwa szkalujące dobre imię tego dziennikarza 3.naruszyły dobra osobiste i zawodowe tego dziennikarza pomawiając go o urojone przestępstwo... odeszły sobie ot tak? Wolno??? Bez konsekwencji...? Fałszywe doniesienie o przestępstwie to czyn zagrożony karą do 5 lat! A tu jeszcze dochodzą koszty śledztwa i procesu - kto za to wszystko ma płacić? JA? Bo odprowadzam podatki??? VETO! Molestowanie i mobbing to wyjątkowo wredne zachowania ale każde takie fałszywe oskarżenie jak tych kilku niuń to jest DOKŁADNIE TO SAMO - MOLESTOWANIE I MOBBING! I chcę wiedzieć jaką poniosą za to odpowiedzialność !!!
Wanderer
rok temu
Wanderer
Wanderer
rok temu
Mam nieodparte wrażenie że podstawą uniewinnienia oczyszczenie z zarzutów był brak możliwości udowodnienia winy a nie fałszywość oskarżeń moim niezbywalne prawem jest wątpić Przeważyło pewnie prawo domniemania niewinności ale grupa skarżących kobiet była zbyt liczna
miko
rok temu
miał dobre plecy i wielki portfel wiem jak u nas działają sądy
kris
rok temu
Z twarzy widać że to zrobił, miał dobre plecy.
u49db093
rok temu
Do sadu nie mozna miec zaufania.
Beton
rok temu
Tygodnik Przegląd, to komunistyczna gadzinówa.
Max
rok temu
Nie zostal oczyszczony z zarzutów, tylko sledztwo zostalo umorzone
bDyNmOEH
Rt
rok temu
Ta 7 kobiet to oskarża A sąd go uniewinnił.. ciekawe jakich jeszcze Sędziemu trzeba dowodów..
momoz
rok temu
Nie wiadomo jak było na prawdę. Obie strony są niewiarygodne.
Farida2019
rok temu
Co za tupet miały rzekome poszkodowane nazywając siebie ofiarami. Za taki czyn winny być odpowiednio ukarane. Naruszyły dobre imię dziennikarzy i chciały zniszczyć opinią . Ja bym Je ukarała i dała wyrok 3 lata więzienia albo przyznałabym wysokie odszkodowanie na rzecz dziennikarzy.
Teddy
rok temu
STRASZNIE TO PRZYKRE, NIESPRAWIEDLIWE! TAKIE FAŁSZYWE OSKARŻENIA, KTÓRE MOGĄ KOMUŚ ZNISZCZYĆ ŻYCIE! KOBIETY RWIĄ SOBIE BLUZKI, DRAPIĄ SIĘ DO KRWI..... CO ROBIĆ? JAK SIĘ BRONIĆ?
mm.
rok temu
i z nową energią weżmie się za .........
A co karami d...
rok temu
meetoojek?
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić