o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

Japońska księżniczka zrzekła się królewskiego statusu dla miłości

7
Podziel się

Japońska księżniczka Ayako w poniedziałek poślubiła pracownika firmy żeglugowej. Za związek z człowiekiem spoza arystokracji została wyrzucona z cesarskiej rodziny.

Japońska księżniczka zrzekła się królewskiego statusu dla miłości
(PAP/EPA)
bDZVzJlx

Ceremonia była bardzo kameralna. W samej uroczystości w świątyni wzięła udział jedynie najbliższa rodzina i przyjaciele pary. Księżniczkę Ayako i Kei Moriya, jej narzeczonego, przywitało przed Sanktuarium Meiji w Tokio około tysiąca sympatyków.

Wyglądali bardzo oryginalnie. Jak zaznaczył CNN, księżniczka miała na sobie tradycyjne szaty w stylu shintō, natomiast pan młody założył ubranie typowe dla Zachodu, czyli żakiet)
i prążkowane spodnie garniturowe.

Wyrzucenie z rodziny cesarskiej dotyczy tylko kobiet. Japońskie prawo cesarskie nie jest zbyt postępowe: poślubiając człowieka "wywodzącego się z ludu", księżniczka straciła tytuł, status i wszelkie przywileje. Gdyby była mężczyzną, nie musiałaby wybierać między miłością a przynależnością do rodziny cesarskiej.

bDZVzJlz

Nie pozwolą jej żyć w nędzy. Ayako dostanie od rządu równowartość 950 tys. dolarów na pokrycie kosztów utrzymania. Była księżniczka podkreśliła, że "opuszcza rodzinę cesarską, ale pozostaje niezmiennym wsparciem dla jej majestatu".

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zobacz także: Zobacz także: Polka, dla której przyszły car zrzekł się tronu. Historia romansu
bDZVzJma
KOMENTARZE
(7)
tak bywa
3 lata temu
po co szczujecie? nikt jej nie wyrzucił z rodziny a jedynie straciła książęcy tytuł. bliscy się od niej przez to nie odwrócili. a co do "postępowosci"-g...o wiecie o Japonii i tamtejszym społeczenstwie. nie przykladajcie swojej miarki do Japonczykow, bo tam żyje się zupełnie inaczej i ludzie też mają inne priorytety w życiu i kierują się innymi wartościami. do szału doprowadza mnie arogancja "tolerancyjnych" ludzi z zachodu, którzy w swojej zarozumiałości uważają, że ich styl życia jest najlepszym z możliwych. w głowach się wam nie mieści, że ludzie w innych stronach świata mogą żyć inaczej i czuć się z tym dobrze.
ff
3 lata temu
Co tam jakies majatki milosc sie liczy.
Szok
3 lata temu
W Japonii CESARZ to jak BÓSTWO i świętość . Japończycy są bardzo przywiązani do Cesarza .Jak widać arystokraci jeszcze nie doszli umysłowo do 21 wieku i nadal dyskryminują kobiety.Zresztą jak pozostałe monarchie w Europie .
bDZVzJmb
omena
3 lata temu
ale 950 miesięcznie?
mysz
3 lata temu
To tylko świadczy bardzo źle o jej rodzinie. Równi i równiejsi - mężczyzna może robić co chce, a kobieta nie. Poza tym to jest wywyższanie się na maksa. Poślubiła "człowieka z ludu". A ta cała cesarska rodzinka, to jacyś nadludzie? Kobieta przynajmniej ma poukładane w głowie. Szczęścia życzę nowożeńcom.
a.
3 lata temu
Romantyczna dziewczyna.Nie z naszych czasów bo czymże jest te 950 tyś.? Ciekawe czy jakaś Polka by się na to zdobyła?
xc
3 lata temu
skoro straciła status to czemu o niej ksiezniczka piszecie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić