Bartosz Nowak| 

Kiedy lepiej nie spać z partnerem w jednym łóżku?

8

29 proc. Brytyjczyków twierdzi, że za ich zły sen odpowiada partner. Najlepsze rozwiązanie to spać w innym łóżku, ale to często nie wchodzi w grę. Jak inaczej radzić sobie z tym problemem, który może poważnie wpływać na nasz nastrój i zdrowie?

Kiedy lepiej nie spać z partnerem w jednym łóżku?
(Shutterstock.com)

Warunki mieszkaniowe lub sprzeciw partnera często nie pozwalają na oddzielne spanie. Dr Guy Meadows, dyrektor kliniki snu, ma jednak kilka sposobów, żeby wspólne spanie nie było udręką.

Po pierwsze: kompromis. Jeśli jedno z was chodzi spać o 22, a drugie o północy, zasypiajcie razem o 23. Jeśli jedno z was budzi się znacznie wcześniej, ustawiaj wibracje, a nie alarm budzący pół budynku.

Po drugie: wiele osób ma ten problem, więc nie bójcie się iść do specjalisty. Po trzecie: znajdźcie przyczynę. Jeśli partner chrapie, warto dowiedzieć się, co jest tego powodem, zamiast wściekać się, że przeszkadza to w spaniu.

Rzadko można znaleźć dwie osoby z takimi samymi nawykami snu. Dlatego też dzielenie łóżka może być trudne i potencjalnie prowadzić do poważnych zaburzeń - twierdzi dr Meadows cytowany przez "Daily Mail".

Niewsypanie może być powodem wielu problemów. Zwiększa ryzyko depresji, chorób serca, udaru mózgu i myśli samobójczych. Może prowadzić też do chorób skóry i przyspieszenia oznak starzenia. Kiedy obarczamy winą za problemy ze snem naszego partnera, ale nie robimy nic, by zmienić ten stan rzeczy, może być też jedną z przyczyn rozwodu. Dlatego ważne jest, by nie ignorować problemu i nie bagatelizować go.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić