Aldona Brauła
Aldona Brauła| 

Kolejny dramat w Wenecji. Zaledwie dwa miesiące po gigantycznej powodzi

288

Podczas odpływu kanały w Wenecji niemalże wyschły. Stało się to zaledwie dwa miesiące po poważnych powodziach, przez które większość włoskiego miasta pozostała pod wodą, a dziesiątki budynków zostało zniszczonych.

Kolejny dramat w Wenecji. Zaledwie dwa miesiące po gigantycznej powodzi
(Twitter)

Poziom wody w Wenecji drastycznie spada. Pomimo iż zjawisko odpływu nie jest niczym niezwykłym, to jego skala stała się niepokojąca.

Kanały przypominają rowy błotne, a poruszanie się po mieście stało się problemem. Wiele łodzi utknęło, lub musiało być wyciągniętych na brzeg. Prawie dwa miesiące po powodziach Wenecja przeżywa kolejny kryzys.

Poziom wody w Wenecji może się wahać nawet do pół metra, jednak tym razem woda prawie całkiem zniknęła. Niektóre z kanałów są całkiem wyłączone z ruchu.

Zobacz także: Zobacz także: Wielkie oczyszczanie kanałów. Wenecja po powodzi

W listopadzie Wenecja doświadczyła największej powodzi od ponad 50 lat. Według niektórych było to bezpośrednim skutkiem ostatnich zmian klimatu. Pod wodą znalazło się wtedy prawie trzecie miasta.

Burmistrz Wenecji oszacował szkody na ponad miliard euro. Zalane zostały takie zabytki jak Plac Świętego Marka czy też Muzeum Narodowe. Dziesiątki sklepów zostało zamkniętych, a około 40 proc. turystów odwołało swoje rezerwacje w hotelach

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić