Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Koniec spotkań i randkowania. Nowa "i-generacja" woli zupełnie co innego

42

Młodzi urodzeni pomiędzy 1995 a 2012 rokiem w ogóle nie są zainteresowani spotkaniami w prawdziwym świecie. Zamiast tego wybierają telefony komórkowe, co niesie za sobą szereg konsekwencji, o których wcześniej nie myślano.

Koniec spotkań i randkowania. Nowa "i-generacja" woli zupełnie co innego
(iStock.com)

Obecni 13-latkowie wychodzą z domu o wiele rzadziej od ich starszych kolegów. Jeszcze w 2009 r. ówcześni 13-latkowie spędzali z kolegami i koleżankami średnio o 5 godzin tygodniowo więcej.

Koniec randkowania? Według badań prof. Jean Twenge z Uniwersytetu w San Diego, tylko 56 proc. nastolatków w wieku 14-18 lat poszło w 2015 r. na randkę. Dla osób urodzonych pomiędzy 1965 a 1984 r. odsetek ten wynosił aż 85 proc. - informuje "Evening Standard".

Skutki braku randkowania są zaskakujące. Aktywność seksualna osób wśród 14- i 15-latków spadła o 40 proc. To pierwszy spadek od 1991 roku - czytamy w książce prof. Twenge, "i-generacja: dlaczego współczesna młodzież wyrasta na mniej zbuntowaną, bardziej tolerancyjną, nieszczęśliwą, kompletnie nieprzygotowaną na dorosłość i co to oznacza dla całej reszty".

Zobacz także: Nie przegap: #sekspopolsku Najczęstsza seksualna fantazja Polek i Polaków

Seks później niż ich rodzice. Średnio przedstawiciele "i-generacji" (czyli osoby urodzone w latach 1995-2012) rozpoczynają współżycie w wieku 17 lat. Ich rodzice robili to równo o rok wcześniej. Co za tym idzie, odsetek ciąż wśród nastolatków zmalał o 67 proc. w porównaniu do 1991 r.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić