W.B.| 

Koronawirus. Miasto w Chinach wprowadza oficjalny zakaz jedzenia psów i kotów

63
Podziel się:

Chiny w ostatnim czasie znoszą coraz więcej ograniczeń, sytuacja związana z koronawirusem w "Państwie Środka" wydaje się wracać do normalności. Tymczasem władze Shenzen wprowadziły w mieście oficjalny zakaz jedzenia psów i kotów.

Miasto Shenzen wprowadziło oficjalny zakaz jedzenia psów i kotów
Miasto Shenzen wprowadziło oficjalny zakaz jedzenia psów i kotów (Getty Images, Ivan Abreu)

Obecna światowa pandemia koronawirusa rozpoczęła się w Chinach. Podejrzewa się, że wirus SARS-CoV-2 przeszedł na ludzi ze zwierząt. Pierwsze przypadki zarażenia chorobą wykryto u osób zamieszkujących Wuhan (prowincja Hubei). Odbywał się tam targ dzikich zwierząt, gdzie można było zjeść między innymi nietoperze czy węże.

Aktualnie wirus jest już problemem globalnym. Zarażenie koronawirusem potwierdzono u ponad 935 tys. osób na całym świecie. Najwięcej przypadków odnotowano w Stanach Zjednoczonych, gdzie liczba chorych przekracza 215 tys. ludzi.

Ogólnochińskie Zgromadzenie Przedstawicieli Ludowych w lutym uchwaliło zakaz handlowania oraz spożywania dzikich zwierząt. Decyzja jest wprowadzana w życie przez władze lokalne. O krok dalej postanowili pójść jednak zarządzający miastem Shenzen w południowo-wschodnich Chinach. Zdecydowali się oni na rozszerzenie zakazu także na psy oraz koty.

Ludzi z psami i kotami - zwierzętami domowymi - łączy o wiele więcej niż z innymi zwierzętami. Zakazywanie spożywania psów, kotów i innych zwierząt domowych to powszechna praktyka w krajach rozwiniętych, Hongkongu i na Tajwanie - powiadomiły władze Shenzhen.

Koronawirus na świecie. Już dzisiaj milion zarażonych?

Liczba zarażonych koronawirusem osób na świecie rośnie ostatnimi dniami w tempie ok. 70 tys. ludzi na dzień. Jeśli ta statystyka się utrzyma to już dzisiaj, 2. kwietnia, pęknie psychologiczna bariera miliona osób ze stwierdzoną chorobą COVID-19.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić