Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
Kacper Krysztofik
|
aktualizacja

Król polskiej amfetaminy oskarżony. Fachu uczył się z policyjnych podręczników

22
Podziel się

Krzysztof J. znany lepiej w półświatku jako "Jańcio Chemik", po długim śledztwie wreszcie usłyszy akt oskarżenia. Producent narkotyków zasłynął m.in. tym, że zakładając kolejne laboratoria, korzystał z policyjnego opracowania szkoleniowego pt. "Nielegalne laboratoria narkotykowe".

Król polskiej amfetaminy oskarżony. Fachu uczył się z policyjnych podręczników
(Youtube.com)
bFdWMWWJ

Jańcio usłyszy zarzuty po trwającym ponad rok śledztwie. Mazowiecka prokuratura przygotowała i skierowała do sądu bardzo obszerny akt oskarżenia. J. odpowie za kilkadziesiąt przestępstw. M.in. za posiadanie narkotyków, nielegalnej broni oraz za posługiwanie się fałszywymi dokumentami.

Facet cały czas szukał nowych metod produkcji. Ba, dokształcał się, czytając naukowe opracowania dotyczące produkcji amfetaminy, które pojawiały się np. w kwartalniku „Problemy Kryminalistyki”, wydawanym przez Centralne Laboratorium Kryminalistyczne Policji – opowiadał jeden ze śledczych.

Skala, na jaką produkował amfetaminę przekracza wszelkie wyobrażenia. Krzysztof J. w ciągu czterech lat wyprodukował co najmniej trzy tony narkotyku, której wartość rynkowa oscyluje w granicach 300 mln. złotych. Śledczym udało się zatrzymać "chemika" dopiero w listopadzie 2016 roku.

bFdWMWWL

Zarówno opracowanie, jak i pomysły samego Jańcia musiały być dobre. Mężczyzna chcąc lepiej zakamuflować swoją "pracownię", zorganizował ją w ciężarówce, którą jeździł po Polsce. Wcześniej prowadził największe w Polsce laboratorium narkotykowe, zlokalizowane w Czarnym Lesie, które policja zamknęła w czerwcu 2012 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bFdWMWXm
KOMENTARZE
(22)
Admin
4 lata temu
Spoko koleś
jar
4 lata temu
ja chętnie poddam się badaniom, nie miałem z tym do czynienia, ta obłuda wPOwska wprowadza ludzi w błąd po to żeby grać komuś na nerwach i te domysły często sprowadzają się do konfliktów, wchodząc tutaj często widze artkuły które z życiem nie maja nic wspólnego, grabarza do paki
gucio
4 lata temu
Przemysł trzeba zwalczać żeby go mieć na wyłączność. Jeszcze żadne służby na świecie nie zwalczyły przemysłu narkotykowego. Im bardziej walczą tym ceny idą w górę. Niektórzy się z tego cieszą a tak naprawdę są rozbijani wybrani a nie wszyscy. Nie biorę i nigdy nie będę brać ale im więcej z tym walczą tym bardziej nasączone są chemią i wciskają dzieciakom. Powinni zalegalizować a ćpuny powinny się leczyć wyłącznie za swoje pieniądze ćpasz to nie leczysz się w stfu panstwowej służbie zdrowia przez np 10 lat. Po 10 latach oczyszczenia ok. Znaczna większość z tego wychodzi kiedy dostrzegają w jakim są stanie, jednak zmiany psychiczne mogą się objawiać już do końca życia.
bFdWMWXn
Yan
4 lata temu
Utylizacja chwasta natychmiastowa.
8 lat narkoma...
4 lata temu
czy jego wyroby konsumowali Nitras Halicki Tusk Kopacz Drzewiecki i inni z PO?
adrian.ciesli...
4 lata temu
Szkoda takiego fachowca.
xylometazolyy...
4 lata temu
Fajny i przedsiębiorczy człowiek, przynajmniej nie taki złodziej jak Gawłowski.
FILUTEK.
4 lata temu
głupotą jest wsadzać do więzienia takiego faceta. jego zdolności i umiejętności powinny zostać wykorzystane.
lksajdfj
4 lata temu
szkoda takiego dobrego chemika !!!!!!!!!!!!!!!
jańcio tyfuse...
4 lata temu
co by nie mówić dobry był
Wer
4 lata temu
Fach w ręku ;)
As
4 lata temu
Czyli policja za współudział???
prawda
4 lata temu
to skarb narodowy powinno się dac mu medal i zatrudnić na etacie ministra zdrowia
bFdWMWXf
Bad Robot
4 lata temu
Jaki kraj taki Walter White.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić