Karolina Woźniak| 

Linie lotnicze obciążone grzywną za wyrzucenie z samolotów muzułmanów

16

W 2016 roku 3 osoby zostały wyproszone z samolotów linii lotniczych Delta Airlines. Wszystko przez uprzedzonych pasażerów i członków załogi. Linie muszą teraz zapłacić grzywnę w wyoskości 50 tysięcy dolarów.

Linie lotnicze obciążone grzywną za wyrzucenie z samolotów muzułmanów
(East News, Michal Adamowski/REPORTER)

Linie lotnicze Delta Air Lines zostały ukarane grzywną w wysokości 50 tysięcy dolarów (prawie 200 tysięcy złotych) za wyproszenie trzech muzułmańskich pasażerów z pokładów samolotów. Do incydentów dochodziło w 2016 roku.

Delta zaprzeczyła, jakoby dyskryminowała pasażerów, ale zgodziła się, że mogła potraktować sytuację inaczej. Zgodnie z ugodą ogłoszoną przez Departament Transportu USA, który zarzucił Delcie naruszenie przepisów dotyczących uprzedzeń, usuwając pasażerów, linii lotniczej nakazano zorganizowanie szkolenia w zakresie wrażliwości kulturowej dla pilotów, stewardes i przedstawicieli obsługi klienta zaangażowanych w incydenty.

Pierwszy przypadek dotyczy pary z 2016 roku, która podróżowała z Paryża do domu w Cincinnati. Jeden z pasażerów powiedział stewardessie, że obecność pary muzułmanów bardzo go niepokoi. Kobieta miała na głowie chustę, a mężczyzna miał wkładać coś do telefonu. Kiedy stewardessa przechodziła obok niego, zwróciła uwagę na to, że mężczyzna pisze w telefonie "Allah". To ją zaniepokoiło, a na prośbę kapitana wyproszono parę z samolotu.

Mimo że byli obywatelami USA, kapitan samolotu nie pozwolił wejść parze ponownie na pokład. Faisal i Nazia Ali wrócili do domu dopiero następnego dnia.

Drugi przypadek miał miejsce pięć dni później i wydarzył się w Amsterdamie. Stewardessa i pasażerowie narzekali na muzułmańskiego pasażera. Drugi pilot nie widział nic niezwykłego w tym mężczyźnie, a biuro ochrony Delty stwierdziło, że jego rejestr nie budzi obaw. Po tym, jak kapitan przygotował się do lotu do Nowego Jorku, postanowił wyrzucić bagaż muzułmanina i przeszukać teren wokół jego siedzenia. Pasażer nie został wpuszczony ponownie na pokład. Poleciał późniejszym lotem. Zdaniem Departamentu Transportu takie zdarzenie było oznaką dyskryminacji.

Zobacz także: Zobacz także: Rosyjska gimnastyczka wywołała zamieszanie na lotnisku

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić