Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
aktualizacja

Makabryczne odkrycie w ambasadzie Watykanu. Rodzina zaginionej 15-latki zabrała głos

244
Podziel się:

Rodzina Emanueli Orlandi wezwała Stolicę Apostolską do ujawnienia szczegółów dotyczących wstrząsającego znaleziska. Wcześniej Watykan potwierdził odkrycie ludzkich szczątków w Rzymie.

Makabryczne odkrycie w ambasadzie Watykanu. Rodzina zaginionej 15-latki zabrała głos
(East News, ALBERTO PIZZOLI)

Oświadczenie wydane przez Stolicę Apostolską nie zawiera prawie żadnych informacji - zarzuciła Laura Sgro, prawniczka rodziny dziewczynki zaginionej 35 lat temu.

Bliscy Emanueli Orlandi mają zamiar zwrócić się też do prokuratury. Domagają się bliższych szczegółów na temat wstrząsającego znaleziska na terenie nuncjatury apostolskiej w Rzymie. Po ujawnieniu odkrycia w mediach pojawiły się spekulacje, że mogą być to szczątki 15-letniej córki pracownika watykańskiej żandarmerii. Dziewczynka zniknęła w 1983 roku.

Rodzina czeka na testy DNA odnalezionych kości. Mecenas Laura Sgro dodała, że dopiero wtedy bliscy Emanueli Orlandi wypowiedzą się dla mediów osobiście - podaje agencja AFP.

Robotnicy znaleźli ludzkie szczątki na terenie watykańskiej ambasady. Przeprowadzali remont budynku. Watykan potwierdził te informacje, jednak w komunikacie nie znalazło się ani jedno słowo na temat zaginionej dziewczynki. Emanuela zniknęła 22 czerwca 1983 roku po wyjściu z lekcji muzyki. Brat zaginionej przez lata prowadził kampanię, która nie pozwalała Włochom zapomnieć o dramacie. W pewnym momencie oskarżył Watykan o współudział w przestępstwie.

Śledczy nie wykluczają związku sprawy Emanueli z podobnym zaginięciem. 40 dni wcześniej zniknęła w Rzymie inna 15-latka, Mirella Gregori. Odebrała domofon, powiedziała rodzicom, że idzie porozmawiać z kimś z klasy, wyszła z domu i więcej nikt jej już nie widział.

Media spekulowały w sprawie Orlandi, że została porwana przez gang. Miała być elementem szantażu. Padały teorie o próbie wymuszenia kredytu z banku watykańskiego. Pojawiły się też domysły, że sprawa miała posłużyć wymuszeniu zwolnienia z więzienia Mehmeta Ali Agcy, sprawcy ataku na Jana Pawła II w 1981 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(244)
JPdwa
4 lata temu
Kto byl wtedy szefem w Watykanie?Cale szczescie ze nie Polak.
D2
4 lata temu
Brała udział w świętym kulcie gdzie potrzebowali do jego wykonania dziewic. W tamtych czasach jeszcze 15 latki byly dziewicami , a nawet 20latki. Nie to co teraz.
polna wolska
4 lata temu
Katolicki standard - nic nie mówić, nic nie wyjaśniać, o niczym nie wiedzieć. Jak w Komunistycznej Partii Związku Radzieckiego. Ta sama metoda. Czasami tylko ogólnikowe oświadczenie o zmasowanym ataku sił wrogich Kościołowi lub Związkowi Radzieckiemu Niewielka różnica. Chore ideologie rodzą chore światy.
TAKA PRAWDA
4 lata temu
BEZKARNI KRYMINALIŚCI, MORDERCY I GWAŁCICIELE
ribo
4 lata temu
Niemca być dobra redaktor.
NIKE
4 lata temu
TO CHYBA WTEDY JUŻ RZĄDZIŁA TA SATANISTKA Z WADOWIC?
Prawdziwek
4 lata temu
Watykan to choroba, która przesiaknela nasza Ziemię, centrum zarządzania piekłem. Odseparować od reszty świata i zrzucać trutki.
niki
4 lata temu
tak przetrzepać dobrze cały Watykan to w każdej szafie może być trup
gzk
4 lata temu
Faryzeusze!!! Już wydaliście wyrok na księży, a nie wiecie, że w Watykanie pracują także osoby świeckie. Dopóki nikomu się nie udowodni darujcie sobie osądy! A nawet gdyby to był duchwny to nie wolno szufladkować i oskarżać. Gdyby w waszej pracy złapano np. kogoś na morderstwie to znaczy, że wszyscy w waszej firmie to mordercy???
jaco
4 lata temu
no wreszcie sie zaczelo czas na na poznanie prawdy jako kryjo mury watykanu a so one czerwone od krwi i przesiokniete ludzkim cierpieniem
gość
4 lata temu
najlepiej zorganizowana mafia świata
nju
4 lata temu
"odebrała domofon" - coś strasznego.
erazm
4 lata temu
Czarna zaraza.
sędzia
4 lata temu
chyba igraszki zaszły za daleko troszeczkę proszę..........pana ojca........
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić