o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Kamil Zajęcki
|
aktualizacja

Na co uwagę w reklamach zwracają mężczyźni i kobiety?

39
Podziel się

Najlepiej sprzedają się produkty reklamowane przez rozebrane kobiety. I to wcale nie zasługa mężczyzn - zapewniają specjaliści po przeprowadzeniu eksperymentu.

Na co uwagę w reklamach zwracają mężczyźni i kobiety?
(Getty Images, Chris Hondros)
bDYhCNBx

Badania podzielono na dwie części. W pierwszej sprawdzono, w jaki sposób 50 mężczyzn i 50 kobiet patrzy na powierzchnię reklamową.

Sekwencja jest zbliżona. Panowie zaczynają wędrówkę wzrokową po obrazie od twarzy modelki, a dopiero potem przechodzą do oglądania jej biustu. Z kolei panie najpierw przyglądają się piersiom, dopiero później ich wzrok ogniskuje się na twarzy.

bDYhCNBz

Druga część badania skupiła się na czasie. Eksperyment dowiódł, że panowie przyglądają się twarzy modelki aż o 40 proc. dłużej, niż robiły to kobiety. Z kolei uwaga kobiet skupiona była aż o 20 proc. dłużej na nogach modelki niż panowie.

Podobnie było w przypadku innej reklamy. Na zdjęciu przedstawiającym roznegliżowaną modelkę ubraną jedynie w sportowe buty, widać wyraźnie, jak nagość wpływa na dobór grupy docelowej podczas sprzedaży produktu. Oglądając tę reklamę, kobiety wpatrywały się w buty aż o 36 proc. dłużej niż panowie. W tym czasie mężczyźni przyglądali się jędrnej i połyskującej pupie. Ich uwaga skupiona była bowiem aż o 50 proc. dłużej na ten części obrazu niż w przypadku pań.

bDYhCNBF

Niezależnie od płci ludzie konsumują reklamy podobnie. Główną różnicą jest zaś skupianie się na konkretnych częściach obrazu. Kobiety o wiele dłużej przyglądają się produktom, kiedy na reklamach występują kobiety. Jeśli chcielibyście zapoznać się ze wszystkimi wnioskami badań przeprowadzone przez Eyetrack Shop oraz ośrodek badawczy Medical Research Council, zajrzyjcie tutaj.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDYhCNCa
KOMENTARZE
(39)
bolo
4 lata temu
U mnie na pierwszym zdjęciu to jest kolejność 4, 2,1 ,3, 5, 6.
ja
4 lata temu
fajna dupeczka i ogólnie super...buty przeoczyłem
Krzysiek
4 lata temu
To naturalne: po co facetom damskie buty a kobietom tyłek innej baby
bDYhCNCb
mocny
4 lata temu
Ja patrze tylko na pupe, i to przez caly czas, az trysne. Kobieta sprowadza sie do pupy.
zgehg46r
4 lata temu
Lewactwo skrzeczy !
Analitycy, An...
4 lata temu
>>>Oglądając tę reklamę, kobiety wpatrywały się w buty aż o 36 proc. dłużej niż panowie. W tym czasie mężczyźni przyglądali się jędrnej i połyskującej pupie.>>> To zrozumiałe. Zarówno Panie, jak i panowie, zastanawiali się bardzo poważnie: "jak by się czuli - w tym, co oglądają". ;)
rozbawiony
4 lata temu
Ja zdecydowanie preferuję nagą prawdę, niż ubraną blagę... "Rozbierz się, blago, Prawda jest nagą". Jan Sztaudynger.
edek
4 lata temu
po prawej widać chłopa
SZNUR
4 lata temu
może jestem dziwny..., ale moją uwagę przykuł gruby sznur wiszący za nią... :)
gaceks
4 lata temu
co do reklamy-twarz,cycki,tylek-wszystko sie zgadza.a teraz z innej beczki.poradzcie jak rozmawiac z kobieta.kiedy proponuje wprost wyzywa mnie od chamow,gdy robie to okrezna droga,zartobliwie,stosujac metafory traktuje mnie jak czubka!kto rozumie jezyk kobiet?
napalony
4 lata temu
Ja patrzę na wzgórek, potem na piersi, potem na twarz. A potem już nic nie widzę, bo mi żona podbija oko.
all
5 lata temu
Głupszego artykułu dawno nie czytałam. Zdjęcie górne: reklama kostiumu plażowego. Gdzie ma patrzeć potencjalna klientka H&M, jak nie na biustonosz i majtki, które są reklamowane? Facet bikini nie kupi, więc patrzy na twarz. Zdjęcie dolne: reklama damskich butów sportowych. Skoro "najlepiej towar sprzedają rozebrane kobiety", to do tychże damskich butów powinna ustawić się kolejka mężczyzn... Nie ustawia się? Dziwne.
Enmerkar
5 lata temu
Ja w pierwszym ułamku sekundy oceniłem piękne ciało, potem zwróciłem uwagę na tatuaż je szpecący. Poczułem odrazę i po połowie sekundy nie mogłem już na zdjęcie dalej patrzeć.
bDYhCNBT
badacze...
5 lata temu
Amerykę odkryli.....Przecież to normalne że każdy zdrowy chłop patrzy na tyłeczek młodej kobietki....
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić