Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aneta Michałowska
|
aktualizacja

Na tym Kim Dzong Un zarabia krocie

8
Podziel się:

Skąd Korea Północna ma pieniądze? Okazuje się, że kraj rządzony przez Kim Dzong Una ma nieskomplikowany, ale skuteczny sposób na zarabianie. Większość z tych środków inwestuje się później w armię.

Na tym Kim Dzong Un zarabia krocie
(PAP, Zhang Li)

Węgiel jest największym źródłem dochodów. Korea każdego roku sprzedaje Chinom miliony ton tego surowca. To daje jej trzecie miejsce na liście światowych eksporterów węgla. Jednak obecnie przychody ze sprzedaży stoją pod znakiem zapytania, bo Pekin wstrzymał dostawy surowca aż do końca roku - informuje CNN.

*Dodatkowo, Kim Dzong Un hakuje banki. *Korea przeprowadziła ataki na instytucje finansowe w 18 krajach. Uderzyła m.in. w centralny bank Bangladeszu, banki w Kostaryce, Nigerii, a nawet Polsce.

Jakby tego było mało, Korea Północna ma spore aktywa zagraniczne. Zasoby przechowuje przede wszystkim w Chinach, co jest elementem gry politycznej. Dzięki temu łatwiej jest jej chronić się przed międzynarodowymi sankcjami.

*Dyktator nie byłby sobą, gdyby z ludu nie wycisnął ostatniego grosza. *Dlatego nie stroni od wysyłania obywateli do pracy w niewolniczych warunkach do Chin, Rosji i państw Bliskiego Wschodu. Koreańczycy zajmują się tam przede wszystkim górnictwem, budownictwem i szyciem ubrań. Zarobione przez nich pieniądze są potem wysyłane do Korei Północnej, by zasilić tamtejszy budżet.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

KOMENTARZE
(8)
POlak
5 lata temu
Sorry jak zamowic 30 koreancow przez internet z dostawa kontenerem do hamburga? Pracy w trzy dupy a stawka dobra...
Han
5 lata temu
To jest arcy bandyta. mam nadzieję, że umrze jak Mussolini.
lio
5 lata temu
Jedno jest pewne u kima nie ma muslinów co robią kupy w pociągach ,gwałcą ,kradną a w tz wysoko rozwiniętych krajach europy jest z tym istna anarchia.Kto tu jest głupkiem..
B52
5 lata temu
lewactwo nie wie co zrobić gościu świruje pała pała i wyleczony
jack
5 lata temu
a ja czytalem opracowanie finansowania Korei ,tam napisali ze Korea od czasow drugiej wojny swiatowej jest najwieksza drukarnia falszywych pieniedzy,za przyzwoleniem mocarstwa swiatowego,i nie tego od komunizmu,nie takie dyktatury obalali na swiecie a Koreanska przetrwala,przypadek,ostatnio zrobilo sie glosno w mediach o Korei chyba znowu dojdzie do wspanialego uwolnienia narodu przez zachodnich braci
bogu
5 lata temu
Eksport węgla stanął pod znakiem zapytania bo Chiny wstrzymały dostawy. Co to za bełkot ?
Obserwator
5 lata temu
Przepraszam a Miedzynarodowa sieć banków nic o tym nie wie? Kurcze pomyliłem się widocznie:/ Banki są uczciwe jak Żydzi i pomagają rannym, a nie znowu sie pomyliłem to tylko Samarytanie których ci nienawidzili...
Mario
5 lata temu
No a z Nas sie kopalnie zamyka bo tysiace spółek jest po drodze
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić