Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na

Najstarszy ślad muzułmanów w Europie. Byli tu wcześniej, niż sądzisz

53
Podziel się:

Badania genetyczne potwierdziły przypuszczenia archeologów. Szkielety odkryte we Francji w grobie z VIII wieku należą do muzułmanów. Są zatem najwcześniejszymi znanymi pochówkami tego typu w Europie.

Najstarszy ślad muzułmanów w Europie. Byli tu wcześniej, niż sądzisz
(Plos One, Yves Gleize)

Postępująca migracja ze świata arabskiego zmieniła średniowieczną Europę. Islam przede wszystkim wpływał na kulturę i politykę krajów basenu Morza Śródziemnego. Choć obecność muzułmanów na terenach dzisiejszej Portugalii i Hiszpanii jest dobrze opisana, brakuje dokładnej dokumentacji ich ekspansji na północ od Pirenejów. Dlatego tak ważne wydają się informacje o grobach z Nimes.

Archeolodzy uznali, że sposób ułożenia zwłok (szczególnie głowy) w kierunku Mekki pokrywa się z islamską tradycją pochówku. Badanie genetyczne wskazało, że szkielety należały do osób, których rodzina wywędrowała z północnej Afryki. Datowanie metodą aktywnego węgla określiło wiek szkieletów na 7 do 9 wiek naszej ery - czytamy.

Wnioski z badania opublikowano w piśmie Plos One. Autorzy twierdzą, że zmarli należeli najpewniej do plemiona Berberów, wciągniętych do armii Kalifatu Umajjadów. To ich wojska opanowały w VIII wieku północną Afrykę i najeżdżały południe Europy, docierając aż do Francji.

KOMENTARZE
(53)
dik
6 lat temu
nauka tolerancji -młodym Francuzom się powie ,,oni są tu od dawna, ,, a muzułmanom ,,czujcie się jak u siebie,,
stefan
6 lat temu
won.................
malkontent
6 lat temu
Mozna domniemywać ,że islamiści powracają do ""macierzy " w europie. Ale to głupie .
Wonpieroniezm...
6 lat temu
Jakoś powątpiewam. Przecież islam powstał ok. połowy VII wieku, więc zaraz przybyli do Francji?
Wojteq
6 lat temu
Czy autor tego szajsu mógłby wyjaśnić, w którym chromosomie znajduje się gen kozo.ebstwa, a w którym np. gen determinujący chrześcijaństwo?
elmi
6 lat temu
Jeszcze kilka lat i potwierdzi sie moje przypuszczenie, ze muzulmanie byli w europie jeszcze przed urodzeniem Mahometa.
Arkona
6 lat temu
Nie przedstawił się ów domorosły historyk z imienia i nazwisko autor tego pseudo - historycznego gniota. Mniemam, że ów tekst jest napisany na zamówienie miłośników politycznej poprawności i nie ma on nic w wspólnego z prawdą historyczną. To chrześcijanie byli pierwsi na obecnych terenach arabskich i północnej Afryki. Chrześcijanie żyli tam od I wieku ery nowożytnej. Islam bowiem powstał dopiero pod koniec wieku VII naszej ery. A Berberowie byli jednymi z pierwszych chrześcijan na kontynencie afrykańskim, którzy przyjęli chrzest. Dla przypomnienia wszystkim chcę przypomnieć, że właśnie jeden z pierwszych świętych kościoła katolickiego był św. Augustyn był Berberem. Aha, dla wyjaśnienia, Berberowie są ludem o niebieskich oczach i białej skórze.
leszeK...śmie...
6 lat temu
Popacz,. a jach myśłał..ze tu rzydzi byly piewrsze,
rolnik4tyb67
6 lat temu
mam kozę i kupiłem nowe chińskie buty [ koza nasza Polska ] ale do gwałtu jej nie dam , najwyżej na mleko
to ja
6 lat temu
No i zobaczcie na zdjęcia jak skończyli.
JW
6 lat temu
No zapuscili sie za daleko i Karol Mlot im pokazal co o nich mysli dlatego odkryto ich groby.
żenująca prop...
6 lat temu
Zaraz się dowiemy, że Kopernik i Curie-Skłodowska też byli muzułmanami.
WQ.. NY POLA...
6 lat temu
Naukowcy to Muhomad ,Ali, Mustafa, Ibrahim i tym podobne. Gratulacje dla tzw wirtualnej polski. Nie jesteście godni aby używać tego określenia, Sugeruję KOsher Zeitung
xcvxvv
6 lat temu
Pewnie szkielet Adama z raju to też muzułmanin.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić