NASA chce skrócić podróż na Marsa!

119

Amerykańscy naukowcy wierzą, że na Czerwoną Planetę będziemy mogli dotrzeć w... 30 minut.

 NASA chce skrócić podróż na Marsa!
(flickr.com)

Szybką podróż komiczną umożliwi laser. To dzięki niemu statki kosmiczne będą wkrótce pobijały rekordy prędkości. Za nowatorską teorią stoi Philip Lubin, pracownik Eksperymentalnej Grupy Kosmologów Santa Barbara na Uniwersytecie Kalifornijskim.

Naukowiec rozwinął projekt, nad którym pracował dla NASA. Pierwotnie statek kosmiczny o szerokości jednego metra miał być bez załogowy, dziś już mówi się o wysłaniu w nim w kosmos człowieka. Napędzany potężną siłą laseru wycelowanego z Ziemi, osiągałby niemal prędkość światła.

Na początku podróż trwałaby kilka dni. Dla porównania, teraz zajmuje ona co najmniej kilka miesięcy. Trzymamy kciuki, by w niedalekiej przyszłości ludzie postawili nogę na Marsie już po 30 minutach wyprawy. Ciekawe ile czasu upłynie, zanim technologia z filmu „Marsjanin” stanie się przestarzała...

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić