Wróć na
Aldona Brauła
|
aktualizacja

Nie żyje podpalona ofiara gwałtu. Atak w drodze do sądu

144
Podziel się

23-latka z Indii została podpalona, gdy wyruszyła w drogę do sądu, żeby zeznawać przeciwko dwóm mężczyznom, którzy ją zgwałcili. Kobieta nie przeżyła potwornych poparzeń. Zmarła w szpitalu. W Indiach wezbrała fala oburzenia po zbrodni w stanie Uttar Pradesh.

Nie żyje podpalona ofiara gwałtu. Atak w drodze do sądu
(Youtube.com, ABP NEWS HINDI)
bCYXypHF

Kobieta, której dane pozostają anonimowe, zmarła w piątek w szpitalu. Powodem były rozliczne obrażenia spowodowane podpaleniem. Jak powiedzieli lekarze ponad 95 proc. jej ciała uległo poparzeniu.

Przed śmiercią zdążyła opowiedzieć policji o całym zdarzeniu. Z jej zeznań wynika, że sprawcami podpalenia byli mężczyźni, którzy kilka miesięcy wcześniej ją zgwałcili. W czwartek, w dniu ataku, kobieta miała zeznawać przeciwko nim w sądzie. Gdy była w drodze na dworzec kolejowy nagle rzuciła się na nią grupa oprawców.

W ataku brali udział także członkowie rodzin oskarżonych o gwałt mężczyzn. Chcieli udaremnić kobiecie złożenie zeznań i zemścić się na niej za oskarżenia.

bCYXypHH

Uratujcie mnie, nie chcę umierać. Chce zobaczyć jak ich wieszają, jak umierają - tak miały brzmieć ostatnie słowa ofiary przed śmiercią.

Zobacz także: Tak gwałciciel myśli o swojej ofierze. "On nie ma poczucia, że robi jej krzywdę"

Pięciu mężczyzn zostało aresztowanych pod zarzutem usiłowania zabójstwa i zastraszania. Policja powiedziała, że teraz są podejrzani o morderstwo. Dwóch mężczyzn, którzy dokonali gwałtu na zmarłej czeka jeszcze na zarzuty. Prawdopodobnie będą odpowiadać za oba przestępstwa.

Przewodnicząca Komisji ds. Kobiet w Delhi, Swati Maliwal, obwiniała o tę sytuację prawo indyjskie. Według niej gwałciciele powinni czekać w areszcie na rozprawę i wyrok, ale luki w prawie pozwoliły na ich zwolnienie za kaucją. Przez to mogli mieć swobodny dostęp do swojej ofiary.

bCYXypHN

Tak wiele razy gwałty miały miejsce i tych gwałtów dokonywali ludzie, którzy w przeszłości już byli za to skazywani, albo byli o gwałt podejrzani i zwalniano ich za kaucją –orzekła w specjalnym oświadczeniu.

Indie zmagają się z narastającym problemem przemocy seksualnej wobec kobiet. Zdaniem aktywistów zajmujących się prawami kobiet napaści seksualne w Indiach są wciąż pomijane przez prawo. Według nich istniejące regulacje, nie zapewniają bezpieczeństwa i odpowiednio wysokich kar. Okropna śmierć młodej kobiety następuje po szokującej śmierci młodej lekarki, która zaledwie kilka dni wcześniej wstrząsnęła światem.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przezdziejesie.wp.pl.

bCYXypIi
KOMENTARZE
(144)
ukr
10 miesięcy temu
ubic sabaki widlami
Indie są stra...
10 miesięcy temu
a w Polsce wiecznie kult Indii. Yoga, sroga, jedzenie, hare hare, buddyzm, nirwana i inne diabelstwa
Niepoprawnie
10 miesięcy temu
Pełno tej Dziczy w Warszawie. Jeżdżą rowerami dla Ubera. W zeszłym roku taki Dzikus dowożący jedzenie zgwałcił dziewczynę na Mokotowie. Trzeba nosić przy sobie jakąkolwiek broń i reagować zdecydowanie na tą Dzicz bo to są Dzikusy !
bCYXypIj
Piotr
10 miesięcy temu
Jaka jest przyjemność ze stosunku podczas gwałtu? Żadna!!! Gwałciciel To osobą chora psychicznie która trzeba leczyć. Najlepiej ostatecznym rozwiązaniem.
Bock
10 miesięcy temu
Dzicz szaleje! Może radykalne kary pomogą. Zakorzeniona bezkarność. Tak to się dzieje,jak nie ma równouprawnienia.Wystarczy spojrzeć na jedną z najbardziej zacofanym religii, kobiety w burkach... Cyrk! 21 wiek a kobiety mogą tylko oczy pokazać.Żadna normalna religia nie upodla tak kobiet. To jest po prostu chora interpretacja.Po to stworzony mężczyzna i kobieta aby się uzupełniali a nie dyskryminowali.Z braku szacunku takie właśnie siupy odchodzą.
Najnowsze komentarze (144)
Facet
9 miesięcy temu
A co na to feministki??
Maniek
10 miesięcy temu
To ta kultura ma nas niby uboga ac drogie lewusy?
Egon
10 miesięcy temu
Ukamieniowac winnych.
Ajm from bomb...
10 miesięcy temu
Shoł titz and wagajna plis
Wanderer
10 miesięcy temu
pięć poparzeń 60 %powierzchni ciala , cztery przeszczepy ze świńskiej skóry i cztery transfuzje sztucznej krwi to i tak za mała kara dla sprawców
Ggg
10 miesięcy temu
Oko za oko, ząb za ząb...
TomTick
10 miesięcy temu
To Indie. Trzeci świat. Mają technologie atomową, landy ociekające złotem, marmurowe świątynię i kulturę zdającą się przeczyć faktom życia codziennego. Niestety ponad to wszystko jest prawodawstwo, które ukrywa i broni przestępców a za nic ma prawa mniejszości i kobiet. Tam aż się prosi o rewolucję, zbrojny opór głupocie i bezdusznej machinie skorumpowanych władz.
Karol
10 miesięcy temu
A w Polsce to nie gwałcą
bCYXypIb
Lelek
10 miesięcy temu
Tak się załatwia sprawy zwykli ludzie giną a chcą tylko sprawiedliwości żeby tak polityków wykruszyć może by się wreszcie zajęli sprawami ludzi a nie złodziejstwem i zdradą ojczyzny
prawda
10 miesięcy temu
pokazcie tą fale oburzenia
wr
10 miesięcy temu
Ludzkość zżera swój własny ogon... Agonia świata...
Zeb
10 miesięcy temu
Dzicz !!! A my pozwalamy takim przyjeżdżać i pracować w Polsce ?
Wawiak
10 miesięcy temu
winne jest nie prawo indyjskie, a kultura i mentalność.
Adame
10 miesięcy temu
A wystarczy tylko kilka bomb atomowych tam puscic tak by zrobic z tego kraju pustynie
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić