Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Krzysztof Narewski
|
aktualizacja

Nowe fakty w sprawie śmierci księżnej Diany. Jej auto było powypadkowe

55
Podziel się:

Według twórców dokumentu wyemitowanego we francuskiej telewizji M6 jednym z powodów tak tragicznych skutków wypadku była powypadkowa przeszłość auta.

Nowe fakty w sprawie śmierci księżnej Diany. Jej auto było powypadkowe
(PAP, ABACA)

*Mercedes S280, którym podróżowała księżna, jej partner, jego ochroniarz i kierowca nie powinien być w ogóle używany. *Potwierdza to jego były właściciel, francuski biznesmen Eric Bousquet. Auto nabył jako nowe w 1994 roku, a w 1995 zostało skradzione. Złodziej, który nim uciekał, miał poważny wypadek i dachował. Mercedes był przeznaczony na złom, a właściciel dostał odszkodowanie.

*Z niewyjaśnionych przyczyn auto zostało jednak odremontowane. *Trafiło do firmy Etoile Limousines, która wypożyczyła je paryskiemu hotelowi Ritz. Tam zatrzymała się księżna i jej partner. Mimo tego, że wyglądało dobrze, nie jeździło poprawnie. Jeden z kierowców o imieniu Karim na dwa miesiące przed wypadkiem powiedział szefowi hotelu o problemach. Samochód nie trzymał się drogi podczas jazdy szybciej niż 60 km/h. Jego zdaniem auta trzeba było jak najszybciej się pozbyć. Mercedesa nadal jednak używano.

Zdaniem twórców programu to nie jest kolejna teoria o śmierci Diany. Twierdzą, że to wszystko fakty, a kierowca będący pod wpływem alkoholu i leków psychotropowych, nie był jedynym odpowiedzialnym za tragedię.

*Do wypadku doszło 31 sierpnia 1997 roku. *Mercedesem podróżowała księżna Diana, jej partner Dodi Al-Fayed, jego ochroniarz Trevor Rees-Jones oraz kierowca Henri Paul. Uciekając przed paparazzi auto uderzyło w betonowy słup tunelu Alma w Paryżu. Według plotek licznik zatrzymał się na prawie 200 km/h, ale jego zasada działania jednoznacznie to wyklucza. Według śledczychch Mercedes jechał nieco ponad 100 km/h.

*Na miejscu zginęli kierowca oraz partner Diany. *Księżna była przytomna, ale zmarła kilka godzin później w szpitali. Przeżył tylko ochroniarz. Żadna z osób nie miała zapiętych pasów bezpieczeństwa.

*Wypadek księżnej Diany jest kolejnym dowodem na to, że auta poważnie rozbite nie powinny wracać na drogę. *Naprawy gdzie dochodzi do ingerencji w elementy konstrukcyjne są niezwykle niebezpieczne. Zespawane nie mają już bowiem takiej trwałości jak oryginalny materiał. Przez to nigdy nie wiadomo jak i czy zadziałają strefy kontrolowanego zgniotu, które mają chronić pasażerów.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(55)
prof
5 lata temu
Oto popis umysłowego i językowego ubóstwa autora powyższego tekstu: "Naprawy gdzie dochodzi do ingerencji w elementy konstrukcyjne są niezwykle niebezpieczne. Zespawane nie mają już bowiem takiej trwałości". Raczej "naprawy, w których", oprócz tego: czy to "naprawy" są zespawane, czy blachy?
jasio
5 lata temu
Mogla dzieci nianczyc a nie z arabskim karaluchen sie klamotac po hotelach !!!
speed kills- ...
5 lata temu
"Zespawane nie mają już bowiem takiej trwałości jak oryginalny materiał." Bo spawy mają większą wytrzymałość i to wielokrotnie. Problem jest że kontrolowane strefy zgniotu już nie są kontrolowane, i auto zgniata się nie tam gdzie powinno , np w przestrzeni pasażerskiej. ale w latach 90tych jeszcze nie bardzo producenci się przjmowali bezpieczeństwem, więc czy był nowy czy składak finał byłby ten sam.
asss356789
5 lata temu
ale smietnisko, jakby jakiś plutonowy Jaruzel lub feldfebel Kiszczak w takim mercu zgineli nikt by nie szukał bo po co?
Iksjusz
5 lata temu
Ktoś zadbał zapewne; aby właśnie do tego pojazdu wsiedli. No cóż, skandal w Królewskiej Rodzinie nigdy nie był inaczej traktowany. Smutne, że w szpitalu nie udało się uratować Księżniczki. czy Ktoś usłużny pomógł zejść z Tego Świata ... tak miłej i Sympatycznej Personie ?
ALC
5 lata temu
Diana miała zatargi z paparazzi już wcześniej podczas jazdy na nartach z synami. Bez pasów, to spacerowo. Prozac mnie śmieszy. W tym czasie miał opinię u nadużywających, a wiadomo, jak to jest z autosugestią i młodością. Lek przeciw depresji Imipramin pod kontrolą lekarza wyleczy z depresji. Prozac ma dużo interakcji, u ludzi poniżej 24 roku życia częściej wywołuje lęk i samobójstwa.
Killer driver
5 lata temu
Ja ja zabilem bo tak chcieli rodzice ksiecia
KX
5 lata temu
A przedstawie to inaczej 1- Dian jest już po albo w trakcie rozwodu z Księciem Karolem .. następcą tronu GB. 2- Diana jest bardzo popularna i lubiana w mediach oraz przez społeczeństwo w odróżnieniu od Karola jaki ma wizerunek oschłego. 3- Jedno z najważniejszych rozstrzygnięć ma dopiero nastąpić . KOMU zostaną przyznane prawo do opieki nad dziećmi . 4- Diana wchodzi w związek z Dodim Al Fayed em .. Muzułmaninem pochodzenia egipskiego . Rozpatrując te 4 punkty jakie wnioski się same nasuwają? Sprawa następców tronu to sprawa wagi państwowej, Istniało bardzo duże prawdopodobieństwo że dzieci zostaną powierzone Dianie Spencer a jej związek z Muzułmaninem oznaczał że miał by on duży wpływ na wychowanie następców tronu. ba nawet istniała obawa że wywiezie ich do poza GB do Egiptu. I to jest odpowiedź na pytanie kto za tym stoi. A informacyjny szum medialny tabloidów jest tylko celową zasłoną dymną mająca na celu zaciemnić jasny i klarowny obraz sytuacji..
Lis
5 lata temu
Zachód już wtedy też klepał samochody, cwaniaczków nigdzie nie brakuje.
olo
5 lata temu
dobre , to w F 1 praktycznie żaden wóz nie powinien jeździć wszystkie bite i to dobrze powyżej 100
Gość Darek
5 lata temu
A jak wyjaśnicie to że Diana zmarła w karetce??? To fakt jest a nie plotka.
blacharz
5 lata temu
szydło miała dzwona przy 50 audi s 8 XXI wieku i borówka połamane ma nogi. w mercedesie diany był dospawany przystanek z polski.
nick
5 lata temu
Zaras sie okaze ze w smolensku samolot tez byl powypadkowy jednego dziurawca mniej kierowca zawinil i tyle
Gość
5 lata temu
No jak Szydło! Pozazdrościła? A może i Audi za 2,5 miliona było powypadkowe?
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić