REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Cytaty dnia
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Aldona Brauła06.09.19 (09:34)

Nowy gatunek dinozaura. Japończycy odkryli szczątki

W Japonii odnaleziono szczątki niezwykłego dinozaura. Jest nie tylko największym, jaki dotąd odkryto w tym kraju, ale także jedynym ze swojego gatunku.
Masato Hattori

Nowy dinozaur to największy okaz odnaleziony w Japonii. Odkrycia dokonano w mieście Mukawa na wyspie Hokkaido. Szczątki, liczące 72 miliony lat, znajdowały się pod grubą warstwą mułu i osadów morskich.

Pierwsze skamieniałości wydobyto już w 2013 roku. Po latach naukowcom udało się odnaleźć niemal cały szkielet składający się z 350 kości. Wykopaliskom i badan przewodził Yoshitsugu Kobayash z Uniwersytetu w Hokkaido.

REKLAMA

Dinozaur mierzył 8 metrów i ważył od 4 do ponad 5 ton. W zależności od swojej wagi mógł się poruszać na dwóch albo na czterech kończynach. Najprawdopodobniej był roślinożercą. Posiadał także dwie spłaszczone kości przy jamie ustnej, co mogło przypominać wyglądem kaczy dziób.

Zobacz także: Chiński T-Rex. Pierwsze takie odkrycie

Nowo odkryty dinozaur nie ma cech wspólnych z innymi osobnikami jego gatunku. Różni się układem kości i wyglądem czaszki. Z tego względu uznano go za nowy gatunek, który został nazwany „Kamuysaurus japonicus”.

Naukowcy są zainteresowani tym, co szczątki"Kamuysaurusa japonicusa" mogą powiedzieć o gatunku, przodku, a także następcach.

Badania mają się skupić także na migracji dinozaurów i środowisku, w którym żyły. „Kamuysaurus japonicus” prawdopodobnie wolał zamieszkiwać nabrzeża, a przede wszystkim obszary w pobliżu oceanu.

Masato Hattori

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij