Jan Muller| 

Oto najbardziej punktualne linie lotnicze

4

Niemal 90 proc. rejsów Hawaiian Airlines w roku 2016 odbyło się zgodnie z rozkładem. To najlepszy wynik na świecie. Zestawienie przygotowała firma OAG, zajmująca się rynkiem lotniczym.

Oto najbardziej punktualne linie lotnicze
(Mat. prasowe)

Kto jeszcze znalazł się w pierwszej dziesiątce rankingu? Copa Airlines (88,75 proc.), KLM (87,89 proc.), Qantas (87,56 proc.), Japan Airlines (86,74 proc.), FlyBe (86,62 proc.), Alaska Airlines (86,05 proc.), Iberia (85,67 proc.), Monarch Airlines (85,67 proc.) oraz Singapore Airlines (85,19 proc.).

Pracownicy linii mogą tylko tyle, ile pozwoli im obsługa portu. Do trzech najsprawniej działających (punktualnych), największych lotnisk świata, należą: Handeda w Tokio, Guarulhos w Sao Paulo i port w Detroit. W kategorii dużych, w pierwszej trójce są: Honolulu, Salt Lake City oraz Brasilia. Czołówka średnich lotnisk to Birmingham, Osaka oraz Panama City, a małych - Newcastle, Anchorage oraz Charleroi w Brukseli.

Jak liczy się punktualność przewoźników? Są nimi firmy, których samoloty odlatują najpóźniej w ciągu kwadransa w stosunku do zapowiedzianej w rozkładzie godziny.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.
Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje się tutaj.

Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić