Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
Piotr Kalsztyn06.12.17 (14:49)

Pokolenie "płatków śniegu”. Młodzi stresują się, bardziej niż ich starsi koledzy

Uważa się, że współczesne pokolenie jest mało odporne psychicznie. Często chorują na depresję, nie potrafią sobie również radzić z problemami i krytyką.
Antonioguillem / iStock.com

Prawie połowa dorosłych w wieku od 16 do 24 doświadczyła w zeszłym roku negatywnych emocji. Wymienia się wśród nich stres, niepokój i depresję. Według badań przytoczonych przez "The Daily Telegraph"”, sytuacja najbardziej dotyka ludzi młodych. Podobnych stanów doświadczyła zaledwie jedna trzecia wszystkich dorosłych Brytyjczyków.

Młodzi ludzie nie radzą sobie ze stresem. Co trzeci z nich czuje się nieswojo mówiąc o problemach zdrowia psychicznego. Wśród wszystkich dorosłych jest to 27 proc. Natomiast 13 proc. z badanych przed 24 rokiem życia stwierdziło również, że chociaż zdawali sobie sprawę z problemów, to nie szukali żadnej pomocy.

REKLAMA

Ze względu na skalę zjawiska nazywa się obecne pokolenie generacją "płatków śniegu”. Określenie używa się go w stosunku do ludzi młodych, którzy postrzegani są jako nadmiernie wrażliwi. Uważa się, że nie potrafią sobie również radzić z krytyką.

Zobacz także: Jak uodpornić się na stres?

Określenie jest dla nich wyjątkowo krzywdzące. Według badań, 72 proc. osób w wieku od 16 do 24 lat, ocenia ten termin za niesprawiedliwy. Co więcej, ich zdaniem używanie go może mieć zły wpływ na zdrowie psychiczne młodych ludzi.

Zwrot zaczerpnięto z kultowej książki. Chociaż przez lata nie określano nikogo mianem "płatka śniegu”, to pochodzenie terminu przypisuje się Chuckowi Palahniukowi, autorowi "Fight Club”. Znajduje się tam zdanie "Nie jesteś wyjątkowy. Nie jesteś pięknym i niepowtarzalnym płatkiem śniegu”. Określenie to sugeruje, że młodzi ludzie bardzo zwracają uwagę na swoją indywidualność. Są mniej odporni psychicznie niż starsze pokolenia i szybciej się obrażają.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij