Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka| 

Polityk chce rozwiązać problem ubóstwa przez śluby bogatych z biednymi

3

Muhadjir Effendy przedstawił swój plan w trakcie wystąpienia w Dżakarcie. Indonezyjski polityk odniósł się do kwestii nierówności społecznych w kraju. Przedstawił rozwiązanie, które oparł na powszechnych naukach religijnych odnośnie dopasowania przyszłych małżonków.

Polityk chce rozwiązać problem ubóstwa przez śluby bogatych z biednymi
(iStock.com, Виктор Высоцкий)

W Indonezji dominuje islam i właśnie do jego zasad odniósł się polityk. Muhadjir Effendy przytoczył koncepcję o tym, że w małżeństwie należy szukać "równoważnego dopasowania". Jego zdaniem wierni niewłaściwie interpretują naukę, szukając partnerów wśród osób o podobnym statusie społecznym.

Muhadjir Effendy uważa, że małżeństwa osób z tych samych klas społecznych to błąd. Zdaniem polityka jeśli niezamożni obywatele biorą śluby z równie niezamożnymi wybrankami, rośnie liczba ubogich gospodarstw w kraju. Zaproponował, aby rząd wydał oficjalne polecenie, aby Indonezyjczycy łączyli się w małżeństwa "mieszane".

Polityk uważa, że należy wprowadzić certyfikację przedmałżeńską. Gdyby jego projekt wszedł w życie, narzeczeni, którzy nie posiadają zabezpieczenia finansowego na nową drogę życia, otrzymywaliby kartę "przedzatrudniena" w ramach programu rządowego, by mogli stworzyć stabilne gospodarstwo domowe.

Zobacz także: Zobacz też: #KresyŚwiata: Bieda aż piszczy. "Opływasz tu w luksusach, jeśli trzymasz z władzą"

Kim jest Muhadjir Effendy?

Muhadjir Effendy jest indonezyjskim ministrem kultury i edukacji. Przez sześć lat pełnił funkcję rektora na Uniwersytecie Muhammadiyah w Malang. Jest również przewodniczącym Centralnej Rady Edukacji i Kultury Muhammadiyah.

Jak podaje "NZ Herald", Indonezja jest czwartym najludniejszym krajem na świecie. Mieszka w nim aż 260 milionów mieszkańców, wśród których dominują wyznawcy islamu. Przedstawiciele Banku Światowego zakwalifikowali Indonezję jako kraj o niższym od średniego dochodzie, w którym jednak wskaźnik ubóstwa zmniejszył się o ponad połowę od 1999 roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić