o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
aktualizacja

Polska wysłała uzbrojonych komandosów do Donbasu?

166
Podziel się

Tygodnik "NIE" alarmuje, że polskie władze swoimi ruchami mogą doprowadzić do konfliktu z Rosją.

Polska wysłała uzbrojonych komandosów do Donbasu?
(PAP/Radek Pietruszka)
bDTUHizV

Tajna misja polskich komandosów na Ukrainie? Andrzej Rozenek w tekście "Macierewicz zbrojnie prowokuje Rosję" pisze, że 18 "specjalsów" z jednostki JW 4101 z Lublińca w towarzystwie oficera Służby Kontrwywiadu Wojskowego od miesiąca znajdować się ma w Donbasie, 80 km od linii frontu. Informatorzy donieśli, że pojechali tam kilkoma terenówkami Toyota Hilux. Zabrali duży zapas żywności i amunicji. Na każdego przypadać ma 2000 sztuk amunicji. Mieszkają w "jakiejś agroturystyce".

W najgorszym przypadku obecność komandosów przy granicy z Rosją może zostać uznana za akt agresji. A na pewno łatwo stać się pożywką dla rosyjskiej propagandy. Jak tłumaczy nam autor tekstu, jeżeli jego źródło (polskie, z wewnątrz jednostki) podało prawdziwe informacje, mamy do czynienia z niezwykle groźnym zachowaniem polskich władz.

bDTUHizX

Obecność specjalsów w tym rejonie mogłaby być częściowo wytłumaczalna jedynie, gdyby realizowali oni tajną misję polegającą na przykład na odbiciu polskiego obywatela więzionego przez separatystów. I tak byłoby to bezprawie, ale przynajmniej w jakimś stopniu usprawiedliwione - pisze Rozenek.

Poproszony przez tygodnik o komentarz gen. Stanisław Koziej "ma nadzieję", że jest to misja wyłącznie szkoleniowa. Rozenek przekonuje w rozmowie z o2.pl, że ciężko w to uwierzyć, patrząc na spis sprzętu, jaki Polacy ze sobą rzekomo wzięli.

To nie są rzeczy służące do szkolenia kogokolwiek, tylko do zabijania - mówi.

To pachnąca prowokacją "realizacja scenariusza na zamówienie z Kremla". Tak twierdzi Krzysztof Liedl, ekspert Centrum Badań nad Terroryzmem Collegium Civitas. Z kolei gen. Marek Dukaczewski (były szef WSI)
podkreśla, że "nie ma takiej prawnej możliwości, by wysłać żołnierzy za granicę bez pisemnego, jawnego postanowienia Prezydenta RP".

bDTUHiAd

Mam nadzieję, że do czegoś takiego nie doszło, bo byłby to skandal na skalę międzynarodową - tłumaczy w "NIE".

Co na to MON i Kancelaria Prezydenta? Według Andrzeja Rozenka do wieczora 15 września żadna odpowiedź od rzecznika Antoniego Macierewicza nie przyszła. Bartłomiej Misiewicz milczy.

Jedynie rzecznik prezydenta poinformował mnie, że moje pytanie o zgodę Andrzeja Dudy na wysłanie wojsk zostało przesłane do Biura Bezpieczeństwa Narodowego i odpowiedź jest opracowywana - tłumaczy nam zastępca redaktora naczelnego "NIE".

bDTUHiAe

W najbliższym czasie Rozenek będzie chciał uzyskać potwierdzenie swoich informacji po stronie ukraińskiej.

Autor: Jan Muller

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bDTUHiAf
bDTUHiAy
KOMENTARZE
(166)
Polak
5 lata temu
jesli to jest prawda to tego idote antka i premier powinno sie postawic pod trybunał, bo konsekwencje tego moga byc tragiczne
453
5 lata temu
No i kto z was pójdzie walczyć za głupotę urzędasów i tych prowokatorów. Ja nie nie będę walczył za ich prowokację a i mam nadzieję że oni pierwsi polegną jak wybuchnie wojna. A za taki akt prowokacji powinni stracić stołki i do kamieniołomów do końca życia. Albo kara śmierci.
Marek
5 lata temu
Przecież to było wiadomo że jak wygra PIS to wywołają wojnę z Rosją. Najpierw się wypieli na Europę a teraz fikają do Ruskich. Do tego cofają Polskę do PRL czyli oni faktycznie chcą tego co było za komuny - wszystkie ich czyny o tym świadczą.
bDTUHiAz
jarunio
5 lata temu
Tak to jest ,gdy psychopacie da sie wladze.
Polak
5 lata temu
Czekamy na pilna reakcję i odpowiedź prezydenta. To zbyt poważna sprawa by ukrywać ją przed Polakami. Jeżeli to się faktycznie stało to czas na dymisję rządu i prezydenta oraz pilne postawienie winnych przed Trybunał Stanu. To nie jest zabawa w kotka i myszkę oraz tumanienie społeczeństwa...
Najnowsze komentarze (166)
Andrzej
5 lata temu
Gdzie nasz honor?Wysyłać własne oddziały aby zabijały Rosjan, którzy nic nam nie uczynili a przy tym uzbrajać banderowców, którzy tak okrutnie nas mordowali a tą bronią mają mordować Rosjan, którzy nie chcą zostać banderowcami to hańba dla nas!
antoni
5 lata temu
ludzie rzadza w polsce bez merytorycznego przygotowania wstyd
KOWAL88
5 lata temu
RANO O 6 JEST APEL SMOLEŃSKI I ROSJANIE SIĘ WYCOFUJĄ
Pytek-Pytalsk...
5 lata temu
Czy są Polacy chcący umierać za ukraiński Lwów?
Dogen
5 lata temu
Zdrajcy, którzy maczali w tym palce pod mur. Jeszcze mam nadzieję, że to żart.
aw47
5 lata temu
Maciarewicza rozstrzelać, POLSKA na tym zyska!!!!
E1946
5 lata temu
Wypowiedziec wojne ruskom i sie poddac,to jest prowokacja ,zeby ruskie weszli do naszego kraju tak postepuje oficjalny szpieg w Panstwie Polskim.
sryl
5 lata temu
no to cześć ich pamięci
bDTUHiAr
sokół
5 lata temu
"alarmuje" tygodnik " NIE" hehe i wszystko jasne......
buu
5 lata temu
Z moich źródeł z jednostki wysłaliśmy grupę komandosów na Marsa w celu przejęcia planety haha ha pierdu pierdu
ink
5 lata temu
To wbrew Konstytucji RP
Stiff
5 lata temu
Czy znajdzie się ktoś, kto odesle tego pana na leczenie psychiatryczne w oddziale zamknietym?
Prośba
5 lata temu
Nie interesuje mnie ich prawda . Ma być spokój i tyle
rere
5 lata temu
Jak by Rosja o tym nie wiedziała, mając najlepszy wywiad?! Dla kogo te rewelacje.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić