o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|
aktualizacja

Rosja i Turcja weszły do gry. Turcy rozjechali wściekłych ludzi

169
Podziel się

Rosja i Turcja rozpoczęły wspólne patrole na północy Syrii, co wywołało wściekłość mieszkańców regionu zdominowanego przez Kurdów. Turcy brutalnie stłumili protest. Pojazd armii wjechał w tłum ludzi. Jeden z demonstrantów zginął. Sytuacja na północy Syrii jest coraz bardziej napięta.

Armia Turcji
Armia Turcji (Turkish Defense Ministry/Associated Press/East News)
bDUrisol

W piątek siły Turcji i Rosji przeprowadziły trzeci wspólny patrol w północno-wschodniej Syrii. Rosyjscy i tureccy żołnierze przebyli trasę z Al-Kamiszli do Derik i byli wspierani z powietrza przez drony.

Turcja wystosowała komunikat z tej okazji.

Patrol został ukończony zgodnie z planem z należytą starannością i dbałością o bezpieczeństwo naszego personelu i społeczeństwa przed prowokatorami - oświadczyło ministerstwo obrony w Ankarze.

Mieszkańcy regionu inaczej patrzą na współpracę Turcji z Rosją na ich ziemi. Podczas patrolu w Derik zebrał się tłum protestujących ludzi. Rzucali w rosyjsko-turecki konwój butami i kamieniami, co skłoniło wojska tureckie do wystrzelenia gazu łzawiącego.

bDUrison

Jeden z mężczyzn próbował wejść do opancerzonego pojazdu. Skończyło się to dla niego śmiercią, zginął pod kołami wozu tureckiej armii. 10 osób zostało rannych.

Patrole mają na celu upewnienie się przez Turcję, że Kurdowie opuścili obszar przygraniczny. W piątek ONZ przekazało, że od momentu wtargnięcia Turcji do północnej Syrii, zginęło 92 cywilów.

Zobacz także: Zobacz także: Obrzucili ich ziemniakami. "Odejdźcie, amerykańscy kłamcy"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDUrisoO
KOMENTARZE
(169)
rembert
rok temu
Ormian też spacyfikowali w 1914 roku a Europa głupa rżnęła...
paweł
rok temu
ameryka zrobiła ten bałagan na bliskim wschodzie
Palmel
rok temu
takie są skutki jak się wierzy amerykanom a nie Asadowi
bDUrisoP
Sopot 10 late...
rok temu
a sojusznik przyjaciel Kurdow US zostawilo ich ma gleboko w D.... tak jak Francja Anglia Polskie
ela
rok temu
Izraelskie wojska ciągle zabijają palestyńczyków z lądu i z powietrza i jest ok , nikt o tych setakch tysięcy pomordowanych nie mówi. A nawet pobierali narządy od jeszcze żyjących rannych ludzi
Najnowsze komentarze (169)
Marek
rok temu
Rządowi tureckiemu marzy się chyba powrót do czasów Imperium Otomańskiego. Ich głupawy prezydent ( podobny trochę do Duce krakowskiego)chce coś po sobie zostawić na kartach historii. Oby nie skończył tak , jak prawdziwy Duce Benito......
pobożny arab
rok temu
nie dziwota nikt nie lubi być zdradzonym i wyrolowanym
Syn
rok temu
Pi co tam pojechali ruskie to wszystko niszca i zabijaja .
Wer
rok temu
Jeszcze Polacy zobaczą co znaczy przyjaźń amerykańska
czytelnik
rok temu
Turcy to zbrodniarze !!!
Gość
rok temu
Tak się kończą sojusze z USA. Turcja w NATO? - pierwsza nas zdradzi i sprzeda informację Sowietom.
tyjdr
rok temu
nie parole tylko po prostu bandyckie rajdy na zajętym okupowanym bezprawnie części terytorium syrii. Mało tego zabijając ludzi. Oczywiście lewackie bandyckie zgrupowania rzadzoca unia milczą bo dla nich prawa człowieka nie mają znaczenia a interesiki. Gdzie jest Tusk????? Czy smaruje zamki aby drzwi dobrze otwierac przez Ursula planującą znowu zrobienie z granic parodii?
USA
rok temu
To największy błąd Donalda ! Tego mu nie zapomną . Cytat W.Churchilla brzmi: ,,Mieli do wyboru wojnę lub hańbę, wybrali hańbę, a wojnę będą mieli i tak."
bDUrisoH
Zen
rok temu
Trump wystawił Kurdów bez mrugnięcia okiem . Pokazał światu jak traktuje sojuszników gdy juz odwalili czarną robotę za ,,bohaterską'' amerykańską armię....
Polak
rok temu
Tak działa sojusznik Trump.
Gość
rok temu
Jakie Ty masz w Polsce bezprawie chyba uwierzyłeś Makreli zatroskanej o niemieckie interesy w Polsce.
Gość
rok temu
Jak się palestyński Mahomet prosi to trzeba jemu pokazać miejsce w szeregu. Poza tym Izrael nie ma w religii zabijania niewiernych jak tamci w Palestynie.
Gość
rok temu
Rządy liberałów i wszystko w temacie.
LWP
rok temu
Turki tu u nas w Polsce tez były. Na Podkarpaciu na Wielkanoc Turki stoją przy Grobie Pańskim. Tak się dały we znaki, bardziej niz ruskie, bo żadne ruskie nie stoją.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić