Beata Kruk| 
aktualizacja 

Rozejm w Syrii. Rebelianci czekają na ewakuację

121
Podziel się:

Rozejm zaczął obowiązywać we wtorek wieczorem. Zakończył cztery lata zaciętych walk. Rządowe autobusy już czekają na to, by wywieźć rebelianckie wojska.

Rozejm w Syrii. Rebelianci czekają na ewakuację
(PAP/EPA, SANA HANDOUT)

Według Syryjskiego Obserwatorium Praw Człowieka w mieście wcześniej miała miejsce rzeź. Żołnierze wierni Asadowi wchodzili ponoć do przypadkowych domów i zabijali wszystkich, których zastali w środku, w tym kobiety i dzieci. Na ulicach Aleppo leżały zwłoki, ponieważ syryjska armia i sprzymierzone z nią bojówki dokonywali samowolnych egzekucji - donosi BBC.

W Aleppo nastąpił kompletny upadek człowieczeństwa - skomentował sytuację Rupert Colville, Rzecznik Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Praw Człowieka.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Doniesienia z Aleppo wstrząsnęły internautami. Pojawiło się wiele głosów o obojętności reszty świata wobec tragedii Syryjczyków, a także nawołujących do modlitwy za mieszkańców zrujnowanego miasta. Jeden z użytkowników Twittera stwierdził, że wydarzenia w Aleppo to "pierwsze w historii ludobójstwo, które możemy obejrzeć w internecie, ale i tak nie reagujemy".

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić