o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Kamil Karnowski
|
aktualizacja

Rozpruł rybę i znalazł w niej bardzo dziwne rzeczy. Smutna prawda o "czystości" wód

37
Podziel się

Nakrętki od butelek, grzebień, plastikowe kubki, zakrętki od słoików, a nawet zapalniczka. To nie zawartość śmietnika, a żołądka ryby wyłowionej u wybrzeży Kostaryki.

Rozpruł rybę i znalazł w niej bardzo dziwne rzeczy. Smutna prawda o "czystości" wód
(iStock.com)
bEEzDHzF

Ryba podejrzanie zachowywała się w sieciach. Właśnie dlatego rybak postanowił rozciąć jej wnętrzności. Myślał, że dziwne zachowanie jest spowodowane jakąś chorobą, jednak prawdziwy powód takiego stanu zwierzęcia był zupełnie inny.

Wyłowiona ryba to koryfena. Osiągają do 210 cm długości i 40 kg masy ciała. Jednym z ich miejsc wystepowania jest Morze Karaibskie - informuje Daily Mail.

bEEzDHzH

Nagranie wywołało olbrzymią reakcję ze strony środowisk ekologicznych. Organizacje ostrzegają, że to niepodważalny dowód na to, jak bardzo zanieczyszczone są oceany. Plastik i ogólne zaśmiecenie masowo zabija morskie życie.

Ryby umierają w prawdziwych męczarniach. Mylą plastik z pożywieniem, a ten blokuje ich układ pokarmowy. Zwierzęta nie mogą wtedy jeść i w cierpieniu umierają z głodu - wyjaśnia Erick Ross, biolog zajmujący się morskim życiem.

Zobacz także: Zobacz także: Ile tak naprawdę jest oceanów, kontynentów i planet?

Dane dotyczące zanieczyszczeń mówią o ogromie skali. Codziennie około 8 mln różnej wielkości kawałków tego tworzywa trafia do wód na całym świecie. Szacuje się, że aktualnie w otwartych wodach pływa ok. 5,3 bilionów kawałków plastiku, które łącznie mogą ważyć nawet 270 tys. ton.

bEEzDHzN

Co roku ofiarą zanieczyszczeń plastikiem padają setki tysięcy zwierząt. Ok. 100 tys. ssaków morskich i żółwi, a także ponad milion ptaków ginie od tego typu śmieci. Szacuje się, że globalna populacja rocznie produkuje ok. 320 mln ton plastiku. Liczba ta ma się podwoić do 2034 r.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

bEEzDHAi
KOMENTARZE
(37)
QWERTY
4 lata temu
Wypatroszył. Rybę się patroszy, rozpruć to można spodnie...
osa
4 lata temu
poustawiać automaty które bedą odbierac plastyk , butelki nakrętki torby , skupywać metalowe i szklane pozostałości , krótko mówiąc płacić za śmieci techniczne by nie trafiały na wysypiska a z powodzią rzekami do mórz, przy zakupie technicznych sprzetów i plastykowych opakowań pobierać niewielką opłatę by było za co skupować te śmieci ,--- tak by nie trafiały na wysypiska , jedyne słuszne rozwiązanie lepszego nie znam , to należy wprowadzić na całym świecie inaczej zamiast wody będą śmieci w oceanach a zamiast ryb smród gnijacych resztek opakowań , --- albo coś zrobimy albo świat zgnoimy --- wybierajcie co swoim prawnukom chcecie zostawić !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
arek
4 lata temu
Niech ekolodzy blokują teraz morza i oceany przed śmieciami. Cha, cha, cha.
bEEzDHAj
Boczek
4 lata temu
Bo ryby zdrowe som.
1
4 lata temu
Nie jedź do Kostaryki, wystarczy do swojego najbliższego, podmiejskiego (podwiejskiego !!) lasu. Zobaczysz ile śmieci przywieźli tam Porządni, Pobożni obywatele; Twoi Sąsiedzi.
IIII
4 lata temu
Glupie, przecież wyrażnie widać, że ta ryba żywi się plastikiem.
ryba
4 lata temu
Chociaż jeden dzień w tygodniu niech rybacy łowią plastik !
rob
4 lata temu
Nie wiem, czy wiecie, ale Ziemia i tak jest skazana na zagładę. Trzeba czerpać z życia ile się da, nic nie jest wieczne
opos
4 lata temu
jak może się podejrzanie zachowywać ryba w sieci???? dlaczego przed wycięciem fileta rybak nie zabił ryby, widać jak się rusza w 1.01 minucie filmu
kuk
4 lata temu
Po prostu ryba zbierająca śmieci
United States
4 lata temu
piepszyc ryby nie jem ich
Ojoj
4 lata temu
Czlowiek to najgorsze stworzenie tej Ziemi.Zabija wszystko co sie rusza.Tworzy w tym celu obozy smierci dla gatunkow innych niz czlowiek.Tlumaczy ,ze Bog powiedzial ,ze gatunki inne niz czlowiek sluza jako pokarm.Kaleczy ziemie i wydobywa co cennniejsze ,naklada beton zeby ziemia nie mogla oddychac .zabiera powierzchnie urodzajnej ziemi przez co inne gatunki nie maja miejsca zeby zyc.Co najgorsze to zwierzyna jest tropiona przez mysliwyvh ,ktorzy urzadzaja sobie rozrywke zabijac co sie zwie polowaniem.Zostawiamy po sobie wielkie smietnisko narazajac inne gatunki na meczarnie .Czy tego chcial wielki Bog?
Dwt
4 lata temu
Zakazać plastiku i po sprawie
bEEzDHAb
Jerry
4 lata temu
Już wiecie gdzie wędrują nakrętki, które zbieracie...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić