Jan Muller| 

Spróbujcie ogarnąć to zdjęcie. Ziemkiewicz na poziomie meta ponad 9000

21

Prawicowy publicysta Rafał Ziemkiewicz jeżeli nie wygrał dziś "internety", to przynajmniej mocno zaskoczył.

Spróbujcie ogarnąć to zdjęcie. Ziemkiewicz na poziomie meta ponad 9000
(Twitter.com/R_A_Ziemkiewicz)

Nagim torsem i "gestem Kozakiewicza" pokazuje co myśli o ustawie majątkowej o ofiarach Holokaustu. Tzw. ustawa 447, o której Ziemkiewicz wzmiankuje w swoim tłicie, to dokument przechodzący ścieżkę legislacyjną w USA. Przegłosowana we wtorek przez Izbę Reprezentantów Kongresu USA (jednomyślnie) skupia się na kwestiach restytucji mienia ofiar zbrodni nazistowskich. Justice for Uncompensated Survivors Today (JUST) "walczy" o sprawiedliwość dla tych, którym po II wojnie światowej nie zadośćuczyniono. Polska jest na "nie", bo Amerykanie kanałami dyplomatycznymi mogliby naciskać na nasz rząd, by oddawać mienie nawet, gdy brakuje spadkobierców (według polskiego prawa na samym końcu listy znajduje się skarb państwa). Publicysta Ziemkiewicz najwyraźniej też nie chce tej ustawy.

Trwa ładowanie wpisu:twitter

I wszystko byłoby zrozumiałe, gdyby nie to zdjęcie. Na poziomie meta pojawia się tu bardzo dużo informacji. Dlaczego nago, czy może nagi tylko tors? Albo - gdzie Ziemkiewicz się rozebrał? Profil "Polska w dużych dawkach" zastanawia się, czy zrobił to w księgarni, czy może u siebie. Kluczowe w tej sprawie jest tło, na którym pozuje. Biorąc pod uwagę liczbę książek na półkach, których autorem jest sam publicysta, można by z wyszukiwania ich uczynić barową "grę" w picie shota za każdy znaleziony tytuł. Jesteśmy pod wrażeniem, bo jeżeli to świadomy ruch, to pan Rafał znalazł ciekawy sposób na przykucie uwagi szerszego grona ludzi do ważnego dla siebie tematu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Prezydent Donald Trump zapewne podpisze ustawę 447. Wówczas szef amerykańskiej dyplomacji - tłumaczy Interia - będzie zobowiązany do przedstawienia w dorocznym raporcie Departamentu Stanu o przestrzeganiu praw człowieka w poszczególnych państwach świata sprawozdania o realizacji ustaleń zawartych w tzw. Deklaracji Terezińskiej.

Deklaracja ta, przyjęta w 2009 roku przez 46 państw świata, na zakończenie Praskiej Konferencji ds. Mienia Ery Holokaustu, jest niezobowiązującą listą podstawowych zasad mających przyspieszyć, ułatwić i uczynić przejrzystymi procedury restytucji dzieł sztuki oraz prywatnego i komunalnego mienia przejętego siłą, skradzionego lub oddanego pod presją w czasie Holokaustu - informuje portal.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić