o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Karolina Woźniak
|

"Szara śmierć" to nowy narkotyk. Jest silniejszy niż morfina i może cię zabić

176
Podziel się

Policja z Luizjany ostrzega przed nowym narkotykiem, którego składniki mogą szkodliwie działać na człowieka - nawet, jeśli nie zażyje narkotyku, a po prostu go dotknie.

"Szara śmierć" to nowy narkotyk. Jest silniejszy niż morfina i może cię zabić
(facebook, St. Mary Parish Sheriff's Office)
bDYLvdWZ

O nowym narkotyku mówi się, że jest 10 tys. razy silniejszy niż morfina. W skład "szarej śmierci" wchodzą heroina, fentanyl i jego analogi - niektórzy opisują to jako śmiercionośną mieszkankę.

"Szara śmierć" silniejsza niż morfina

Policjant z Luizjany, David Spencer, ostrzegł ludzi przed niedotykaniem narkotyku ze względu na "potencjalnie szkodliwe skutki". I nie chodzi tu o to, że po zetknięciu się z "szarą śmiercią" człowiek umrze niemal od razu. Funkcjonariuszowi chodziło o to, że poprzez dotknięcie substancji, jego składniki mogą się przenieść na oczy, usta, włosy czy ubranie, a to może narazić na działanie narkotyku, którego zażywanie w niektórych przypadkach kończyło się śmiercią.

Pierwsze wzmianki o "szarej śmierci" pojawiły się już w 2017 roku w Alabamie i Gruzji. Lokalne serwisy informacyjne informowały wówczas, że "w Gruzji w ciągu roku doszło do 22 zgonów spowodowanych przez ten narkotyk, a 50 osób miało napady z powodu jego działania" - podaje unilad.co.uk.

bDYLvdXb

Pierwszą potwierdzoną ofiarą, która zmarła w wyniku zażycia narkotyku, była 24-letnia Lauren Camp, którą odnaleziono w wannie w 2017 roku. W tym roku w Nowym Jorku podawano, że 7 osób zmarło w przeciągu 24 godzin w wyniku zażycia "złej partii heroiny". Od tego czasu substancja pojawiła się w wielu miejscach w USA, w tym w Luizjanie, co spowodowało, że departament policji St. Mary’s Parish postanowił ostrzec ludzi przed niebezpieczeństwem "szarej śmierci".

Deneen Kilcrease, która pracowała nad sprawą Lauren Camp, przyznała, że nie wie, jak ktokolwiek mógłby przeżyć po zażyciu takich substancji, jakie znajdują się w nowym narkotyku. Dotknięcie "szarej śmierci" może i nie zabije człowieka od razu, ale zażycie jej może wiązać się z wielkim niebezpieczeństwem.

Zobacz także: Zobacz także: Wrocław. Uciekał kradzionym autem. Był pod wpływem amfetaminy
bDYLvdXh

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bDYLvdXC
KOMENTARZE
(176)
545
rok temu
NARKOMANOW NIEMA CI ZALOWAC TO ELEKTORAT PO
harcerzyk
rok temu
Zalegalizowac, oficjalnie sprzedawc, podawac sklad i dzialnie, placic podatki = koniec problemow z narkobiznesem, koniec gangow, morderstw, korupcji, strzelanin, kazdy jest wolnym czlowiekiem i sozywa to co chce!
Jau
rok temu
Prdl-e 🥺
bDYLvdXD
ZnawcaKobiet
rok temu
Ten wynalazek prawie toksyczny jak kobieta. Dotkniesz i po tobie. Co prawda nie umrzesz od razu ale powoli i w atmosferze skandalu i wykluczenia a często w więzieniu.
Dusia
rok temu
Ostrzega się chyba przed dotykaniem a nie odwrotnie
Ha ha
rok temu
Dotykac nie wolno. Ale wąchać pewnie można🤔
POmyśl
rok temu
Gruzja=Georgia??? To tysiące kilometrów od siebie!!!
hgjd
rok temu
a autor/-ka tego art to co dotykala? bo ajakosc art wskazuje na to ze cos strasznego...
streszczenie:
rok temu
czyli wg o2 niebezpieczne jest niedotykanie Gruzji
min3max128
rok temu
We don’t need no education – Pink Floyd- to jest błąd, podwójne zaprzeczenie. W polskim języku się spotyka, ale to by brzmiało: Nie potrzebujemy jakiegokolwiek rodzaju edukacji.
Wstyd
rok temu
I jeszcze się taki pisak imieniem i nazwiskiem podpisuje zamiast pseudonim jaki wymyślić.
morzealbomoze
rok temu
ostrzegl ludzi przed niedotykaniem a moze przed dotykaniem ciezko sam nie wiem
oli
rok temu
Gdzieś będą rozdawać próbki do przetestowania?
bDYLvdXv
Oooo!
rok temu
Pierwsze wzmianki o "szarej śmierci" pojawiły się już w 2017 roku w Alabamie i Gruzji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić