Wróć na
Karolina Woźniak
|

"Szara śmierć" to nowy narkotyk. Jest silniejszy niż morfina i może cię zabić

176
Podziel się

Policja z Luizjany ostrzega przed nowym narkotykiem, którego składniki mogą szkodliwie działać na człowieka - nawet, jeśli nie zażyje narkotyku, a po prostu go dotknie.

"Szara śmierć" to nowy narkotyk. Jest silniejszy niż morfina i może cię zabić
(facebook, St. Mary Parish Sheriff's Office)
bCXtGxAl

O nowym narkotyku mówi się, że jest 10 tys. razy silniejszy niż morfina. W skład "szarej śmierci" wchodzą heroina, fentanyl i jego analogi - niektórzy opisują to jako śmiercionośną mieszkankę.

"Szara śmierć" silniejsza niż morfina

Policjant z Luizjany, David Spencer, ostrzegł ludzi przed niedotykaniem narkotyku ze względu na "potencjalnie szkodliwe skutki". I nie chodzi tu o to, że po zetknięciu się z "szarą śmiercią" człowiek umrze niemal od razu. Funkcjonariuszowi chodziło o to, że poprzez dotknięcie substancji, jego składniki mogą się przenieść na oczy, usta, włosy czy ubranie, a to może narazić na działanie narkotyku, którego zażywanie w niektórych przypadkach kończyło się śmiercią.

Pierwsze wzmianki o "szarej śmierci" pojawiły się już w 2017 roku w Alabamie i Gruzji. Lokalne serwisy informacyjne informowały wówczas, że "w Gruzji w ciągu roku doszło do 22 zgonów spowodowanych przez ten narkotyk, a 50 osób miało napady z powodu jego działania" - podaje unilad.co.uk.

bCXtGxAn

Pierwszą potwierdzoną ofiarą, która zmarła w wyniku zażycia narkotyku, była 24-letnia Lauren Camp, którą odnaleziono w wannie w 2017 roku. W tym roku w Nowym Jorku podawano, że 7 osób zmarło w przeciągu 24 godzin w wyniku zażycia "złej partii heroiny". Od tego czasu substancja pojawiła się w wielu miejscach w USA, w tym w Luizjanie, co spowodowało, że departament policji St. Mary’s Parish postanowił ostrzec ludzi przed niebezpieczeństwem "szarej śmierci".

Deneen Kilcrease, która pracowała nad sprawą Lauren Camp, przyznała, że nie wie, jak ktokolwiek mógłby przeżyć po zażyciu takich substancji, jakie znajdują się w nowym narkotyku. Dotknięcie "szarej śmierci" może i nie zabije człowieka od razu, ale zażycie jej może wiązać się z wielkim niebezpieczeństwem.

Zobacz także: Wrocław. Uciekał kradzionym autem. Był pod wpływem amfetaminy

bCXtGxAt

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bCXtGxAO
KOMENTARZE
(176)
juhas
7 miesięcy temu
Ja pier.....dużo widziałem już w necie przepisanych i źle przetłumaczonych artykułów, ale czegoś takiego jeszcze nie. Jak trzeba być niedouczony, żeby pomylić Stan Georgia z Gruzją? Google translator nie wiedział to i autorka tym bardziej :D Naprawdę, to pewnie jakaś dziewczyna, studentka, która pewnie przeszła jakieś sito rekrutacyjne. Wyobraźcie sobie jacy są ci, którzy nie przeszli. Jakie małe pojęcie o czymkolwiek mają młodzi ludzie. Zapewne wielkie wymagania też mają :)
Bob
7 miesięcy temu
Skąd bierzecie tych ludzi do pisania artykułów? Z przedszkola? Stan Georgia a Gruzja to chyba delikatna różnica. Żenujący poziom autorki.
Paranoik ;-)
7 miesięcy temu
Ostrzegł przed niedotykaniem... O w mordę! A ja go nie dotykałem - coś mi grozi? ;-)
bCXtGxAP
Dziadek
7 miesięcy temu
Język Polska trudna języka.
pissnapis
7 miesięcy temu
co to za kretynka pisała ten artykuł??????? GRUZJA w USA??? "ostrzegał przed NIEDOTYKANIEM!?!?!??! Ja prdl, kogo oni zatrudniają? Przecież lepsze artykuły dzieciaki do gazetek szkolnych piszą
Najnowsze komentarze (176)
545
7 miesięcy temu
NARKOMANOW NIEMA CI ZALOWAC TO ELEKTORAT PO
harcerzyk
7 miesięcy temu
Zalegalizowac, oficjalnie sprzedawc, podawac sklad i dzialnie, placic podatki = koniec problemow z narkobiznesem, koniec gangow, morderstw, korupcji, strzelanin, kazdy jest wolnym czlowiekiem i sozywa to co chce!
Jau
7 miesięcy temu
Prdl-e 🥺
ZnawcaKobiet
7 miesięcy temu
Ten wynalazek prawie toksyczny jak kobieta. Dotkniesz i po tobie. Co prawda nie umrzesz od razu ale powoli i w atmosferze skandalu i wykluczenia a często w więzieniu.
Dusia
7 miesięcy temu
Ostrzega się chyba przed dotykaniem a nie odwrotnie
Ha ha
7 miesięcy temu
Dotykac nie wolno. Ale wąchać pewnie można🤔
POmyśl
7 miesięcy temu
Gruzja=Georgia??? To tysiące kilometrów od siebie!!!
hgjd
7 miesięcy temu
a autor/-ka tego art to co dotykala? bo ajakosc art wskazuje na to ze cos strasznego...
bCXtGxAH
streszczenie:
7 miesięcy temu
czyli wg o2 niebezpieczne jest niedotykanie Gruzji
min3max128
7 miesięcy temu
We don’t need no education – Pink Floyd- to jest błąd, podwójne zaprzeczenie. W polskim języku się spotyka, ale to by brzmiało: Nie potrzebujemy jakiegokolwiek rodzaju edukacji.
Wstyd
7 miesięcy temu
I jeszcze się taki pisak imieniem i nazwiskiem podpisuje zamiast pseudonim jaki wymyślić.
morzealbomoze
7 miesięcy temu
ostrzegl ludzi przed niedotykaniem a moze przed dotykaniem ciezko sam nie wiem
oli
7 miesięcy temu
Gdzieś będą rozdawać próbki do przetestowania?
Oooo!
7 miesięcy temu
Pierwsze wzmianki o "szarej śmierci" pojawiły się już w 2017 roku w Alabamie i Gruzji.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić