Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Natalia Bogucka
|
aktualizacja

Szkocja. 3-tygodniowy wcześniak pokonał koronawirusa

16
Podziel się:

Peyton Maguire urodziła się 8 tygodni przed terminem. Gdy miała zaledwie 3 tygodnie, zdiagnozowano u niej COVID-19. Dziecko pokonało koronawirusa i w tym tygodniu opuściło szpital.

3-tygodniowy wcześniak był zakażony koronawirusem.
3-tygodniowy wcześniak był zakażony koronawirusem. (Facebook, Tracy Maguire)

Peyton Maguire urodziła się 26 marca - 8 tygodni przed planowanym terminem. W momencie narodzin ważyła zaledwie 1,5 kilograma. Po 3 tygodniach spędzonych w szpitalu, dziecko zaczęło wykazywać lekkie objawy - pociągało nosem i kaszlało. Lekarze zdecydowali, że zrobią dziewczynce test na koronawirusa.

Mówili mi: "Nic jej nie jest, nie panikuj", ale uzyskała pozytywny wynik testu na koronawirusa - wspomina w rozmowie z BBC matka dziecka, Tracy Maguire.

Po zdiagnozowaniu COVID-19, Peyton otrzymała sterydy, aby wzmocnić płuca. Jednak gdy jej matka doszła do siebie po cesarskim cięciu, personel medyczny poinformował ją, że musi wrócić do domu i przejść 14-dniową izolację z dala od dziecka.

Błagałam lekarza przez telefon, mówiąc, że nie chcę być z dala od niej - opowiada kobieta.

W końcu lekarze zgodzili się, by matka została w szpitalu wraz z dzieckiem. Ojciec dziewczynki musiał jednak wrócić do domu i ukończyć 14-dniową izolację, by ponownie zobaczyć córkę.

Po kilku dniach dziecko zaczęło wracać do zdrowia. W poniedziałek Peyton i Tracy zostały zwolnione ze szpitala. Dziewczynka jest uważana za najmłodszą osobę w Szkocji, u której wykryto koronawirusa. Rodzice dziewczynki są niesamowicie wdzięczni lekarzom i pielęgniarkom, dzięki którym ich córka wyzdrowiała.

Wykonują pracę, która jest niesamowita - narażają swoje życie, aby upewnić się, że moje dziecko jest nakarmione i bezpieczne. To niesamowite, nigdy nie zrozumiesz, jak wdzięczny możesz być ludziom. Peyton to mój najcenniejszy skarb na świecie i zaufałam im, że się nią zaopiekują. Do wszystkich mam, które się martwią: zaufajcie tym pielęgniarkom - apeluje Tracy Maguire.

Zobacz także: Otyłość a koronawirus

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

KOMENTARZE
(16)
Babcia
2 lata temu
Czytaj jeszcze raz,urodziła się 23 marca
Remek
2 lata temu
Takie mamy testy od Chińczyków wyprodukowane bez atestów
Moj nick 26
2 lata temu
Dzisiaj jest 22 kwiecień,a urodziła się 26-go kwietnia? Proszę wybaczyć ale nie rozumiem, tzn...urodzi się dopiero?
Gość .
2 lata temu
Noworodki nie mają jeszcze w organizmie nic co mogłoby zwalczać wirusy dopiero z czasem , organizm uczy się bronić . Ale nie u noworodków i na dodatek wczesnik . Nie Uważacie że jednak jest cos nie tak . Jak wcześniak pokonał koriniwirusa ? Tylko po podaniu sterydów ? Nie wierzę . Dorośli ludzie umierają , a noworodek na dodatek wcześniak , który nie ma wykształconej odporności na zarazki pokonal tego wirusa . Paranoja jakaś . Myślą że wszyscy ludzie to ciemnoty z ciemnogrodow . Dla mnie to masakra i oszustwo
Jerzy
2 lata temu
Wszystko ok. tylko daty się niezgadzają dzisiaj mamy 22 kwietnia
viki
2 lata temu
ciekawe pisali że katar nie występuje przy zakażeniu wirusem a tu piszą że dziecko pociągało nosem i kaszlało.Coś mi tu nie pasuje . i taki wcześniak przeżył koronawirusa przecież wcześniaki nie mają wykształconych płuc.
arr
2 lata temu
fajnie jest sie urodzic przed data publikacji :)
Swojak
2 lata temu
Brawo młoda tak trzymaj
kobieta
2 lata temu
urodzila się 26 kwietnia i po dwóch tygodniach została wypisana do domu?cos tu z informacją jest nie tak!
sdvrt
2 lata temu
26 kwietnia... hmmm...
dlkjh
2 lata temu
3tygodniowy wcześniak? Krótka ta ciąża...
zuch
2 lata temu
Dzis mamy 22/04/2020 wiec urodzila sie 26/03/2020 a nie 26/04/2020
Natka
2 lata temu
🥰😘 Co za słodka maleńka ,
sigmapi
2 lata temu
zdrowka zycze malej i rodzicom - tak trzymac
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić