REKLAMA
Odsłoń newsy
Odsłoń newsy
Copyright Wirtualna Polska Media S.A. - ReklamaRegulaminPrywatność
Odświeżone godzinę temu
Twoje konto
Pogoda
Radio
Quizy
0
graczy online
Graj teraz!
REKLAMA
17.09.16 (13:55)

Ten kraj przoduje w liczbie dziewic. Rząd jest załamany

70% nieżonatych Japończyków i 60% niezamężnych Japonek między 18 a 34 rokiem życia to single. To nie wszystko - około 42% spośród tych mężczyzn i ponad 44% kobiet przyznało, że nigdy nie uprawiało seksu.
Carl Court / Getty Images

Statystyki opublikowane przez "Japan Times" to część wyników przeprowadzanych co pięć lat badań. Japoński instytut, który za nie odpowiada zauważył, że dane są coraz gorsze i zdecydowanie niesprzyjające przyrostowi naturalnemu. W 2010 roku dziewic w grupie wiekowej 18-34 było bowiem zdecydowanie mniej - 36,2% mężczyzn i 38,7% kobiet. W badaniu brak jest danych o osobach homoseksualnych.

Rząd Japonii jest mocno zaniepokojony sytuacją. Premier kraju, Shinzo Abe, przedstawił niedawno plan, w którym do 2025 roku chciałby podwyższyć współczynnik dzietności z 1.4 do 1.8. Trudno to będzie jednak osiągnąć, skoro ludzie unikają jakiegokolwiek kontaktu ze sobą, co sprawia, że apatia seksualna staje się powoli znakiem rozpoznawczym Japończyków, takim jak sumo czy sake.

REKLAMA

Japończycy wydają się spychać plany rodzinne na dalszy plan. Ludzie zbliżający się do 30-stki, czyli silna reprezentacja przebadanych singli, deklarują co prawda, że chcą być w związku, a nawet się ożenić, ale dopiero "za jakiś czas". Badacze z Narodowego Instytutu Populacji i Badań nad Bezpieczeństwem Społeczeństwa przypuszczają, że to odwlekanie może być spowodowane zbyt dużymi wymaganiami i zderzeniem się z rozczarowującą rzeczywistością, która powoduje, że młodzi ludzie wybierają jednak samotność.

Autor: Tomasz Wiślicki

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

0
0
0
0
0
0
PODZIEL SIĘ
TWEETNIJ
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Komentarze
REKLAMA
REKLAMA
Zamknij