o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Barbara Jaros
|

Teoria spiskowa przetrwała 70 lat. Są wyniki badania DNA

144
Podziel się

Rudolf Hess, jeden z najbliższych współpracowników Hitlera, spędził w więzieniu ostatnie 46 lat życia. Do tej pory wiele osób twierdziło, że zamiast niego w zakładzie karnym wyrok odsiadywał sobowtór.

Teoria spiskowa przetrwała 70 lat. Są wyniki badania DNA
(East News)
bEShmkGJ

Prawdę ujawniły dopiero badania DNA. Naukowcy obalili jedną z najdłużej utrzymujących się teorii spiskowych związanych z II wojną światową. Po porównaniu próbki materiału genetycznego Hessa z tym należącym do jego żyjącego krewnego okazało się, że podobieństwo między nimi wynosi 99,9 proc. Jest więc pewne, że to zbrodniarz wojenny spędził prawie pół wieku za murami więzienia Spandau - donosi newscientist.com.

W 1941 roku Rudolf Hess przedostał się z Niemiec do Szkocji. Miał zamiar złamać porozumienie pokojowe między państwami. Jego plan się nie powiódł - jeden z przywódców III Rzeszy został aresztowany. W 1946 roku po procesie norymberskim trafił do zakładu karnego, gdzie zmarł śmiercią samobójczą w roku 1987.

Wielu miało wątpliwości, czy więzień "Spanadau #7" to rzeczywiście Hess. Przez wiele lat mówiono, że prawdziwemu zbrodniarzowi udało się uciec o osiedlić się w innym kraju. Gdy w 2011 roku skremowano jego szczątki, obalenie tej teorii wydawało się niemożliwe. Okazało się jednak, że w zakładzie karnym zachowało się jednak DNA współpracownika Hitlera. W 1982 roku brytyjski doktor W. Hugh Thomas zabezpieczył próbkę krwi, którą pobierał od więźnia podczas rutynowego badania.

bEShmkGL

Teoria, według której osadzony "Spandau #7" był oszustem jest bardzo niewiarygodna, dlatego uważamy ją za obaloną - napisali naukowcy.

Austriaccy specjaliści kryminalistyki musieli jeszcze znaleźć krewnego Hessa. Jak przyznał prowadzący badanie biolog molekularny Jan Cemper-Kiesslich, nie było to łatwe, ponieważ rodzina "bardzo ceni sobie swoją prywatność", a nazwisko Hess jest w Niemczech popularne. Ostatecznie udało się uzyskać próbkę. Rodzina nie chce jednak komentować tej sprawy.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Zobacz też: Jak Hitler planował pięciostronną inwazję na Wielką Brytanię
bEShmkHm
KOMENTARZE
(144)
e
3 lata temu
no tak, u nas lekarz weterynarz też przybijał pieczątke, krowa zdrowa, żyje. Do uboju. smacznego obiadku;)
grubybmw
3 lata temu
Dziwne że przez cały czas odsiadki, unikał kontaktu z rodziną. Przez 46 lat nie zobaczył się z nikim bliskim, to jest normalne? Angole jak zwykle łżą w żywe oczy. Gen. Sikorski też zginął w katastrofie? ORP Orkan wiózł zwłoki do Anglii i na jego pokładzie doszło do "ciekawych" sytuacji, może ktoś jeszcze zdoła to kiedyś opisać... Na razie gnoje utajnili fakty na następne 25 lat. Himmler też był "oryginalny", he, he. Nawet tzw. znaki szczególne, "pasowały" jak ulał...
50latek
3 lata temu
Krew łatwiej podmienić niż człowieka , ale mi pewność.
bEShmkHn
maciek
3 lata temu
redaktorze poczytaj trochę historii, trwała wojna to jaki pakt miał złamać Hess
>
3 lata temu
a co z DNA Hitlera?
Leon G. Oretz...
3 lata temu
Absolutnie mi go nie szkoda, ale to w jaki sposób dał sobie odebrać wolność było idiotyczne. Facet leciał tak naprawdę świadomie w gniazdo szerszeni.
polo
3 lata temu
nie wierze juz w nic co tu wypisujecie wiec wkładam to w teorie spiskowe niepotwierdzone.
Sylwia
3 lata temu
myślę że sytuacja panująca i tym że pięknym miejscu jest w san raz do telewizji...
Pol
3 lata temu
Naukowcy mogą być skorumpowani tak samo jak św. pamięci prezydent wielkiego miasta na literę G.
Adolf
3 lata temu
Pierwsze słyszę o tej teorii, żeby ktoś myślał że to jego sobowtór. Jak zwykle chyba dorabiacie historię.
don Vito
3 lata temu
Miał zamiar w pojedynkę złamać porozumienie. A to zbrodniarz!
tylko nie mów...
3 lata temu
spoko, nie powiem o co tu chodzi?? co ja miałem załatwić!! poczekaj paczki nadam
Jerzy
3 lata temu
kto zabezpiecza próbkę krwi podczas rutynowego badania i przetrzymuje ją 5 lat ??? i pytanie drugie kto kremuje zwłoki 3 lata po śmierci klienta ??? i pytanie 3 prawdopodobieństwo 99,9 % ???
bEShmkHf
Elvis
3 lata temu
W biedronce bylem przedwczoraj
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić