o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Dagmara Smykla
|

"Tylko nie mów nikomu". Oskarżany ksiądz odpowiada Sekielskiemu

511
Podziel się

Ks. Andrzej twierdzi, że jest ofiarą, a nie sprawcą w aferze pedofilskiej polskiego kościoła. Jeden z bohaterów dokumentu Tomasza Sekielskiego oskarża go o molestowanie i gwałty.

"Tylko nie mów nikomu". Oskarżany ksiądz odpowiada Sekielskiemu
(East News, Artur Szczepanski/REPORTER)
bErsVWgR

Domaga się ukarania twórców filmu. Duchowny oskarżony przez bohatera dokumentu "Tylko nie mów nikomu" o molestowanie i gwałty zapowiada doniesienie do Prokuratury Krajowej w sprawie zniesławienia. Ks. Andrzej twierdzi, że sam zwalczał seksualne nadużycia w Kościele, za co sam ma być ofiarą nagonki ze strony kurii oraz braci Sekielskich.

Oskarża bohatera filmu i kurię o wyuzdanie seksualne. W liście do "Gazety Pomorskiej" duchowny podkreśla, że Tomasz Sekielski oraz Marek, jego rozmówca, "mają problemy z okiełznaniem swojej chorobliwej seksualności" oraz "bliski im jest wyuzdany seks". Pana Marka miał wykorzystywać inny duchowny z tej samej parafii, który został przez ks. Andrzeja upomniany za molestowanie młodszych kleryków.

Zobacz także: Zobacz też: "Tylko nie mów nikomu": prokuratorzy przeanalizują przypadki ujawnione w filmie
bErsVWgT

To obróciło się przeciwko mnie. Zaczął rozpowiadać wśród księży i świeckich osób, że to ja jestem zboczeńcem - twierdzi duchowny.

Już raz spotkał się z rozmówca Sekielskiego podczas rozprawy? Ks. Andrzej twierdzi, że gdański sąd "nie uznał racji owego pana Marka", ale nie przedstawia na to żadnych dowodów. Twierdzi za to, że w 2013 roku mężczyzna i Tomasz Sekielski zorganizowali na niego najazd i zmontowali "kłamliwy wywiad".

"Nie miał pieniędzy ani zdrowia", żeby wytoczyć im proces. Poza montowaniem "kłamliwych wywiadów" pan Marek i jego znajomi mieli psychicznie znęcać się nad duchownym, wysyłając mu pogróżki.

bErsVWgZ

W nagonce miał uczestniczyć ówczesny biskup toruński. Według ks. Andrzeja hierarcha najpierw próbował go zdeprawować poprzez zaproszenie do swojego "zdemoralizowanego towarzystwa". Kiedy to nie podziałało, biskup miał przenieść duchownego do stanu świeckiego. Jednak dekretu zwalniającego go ze stanowiska ks. Andrzej nadal nie dostał. Od roku jest na emeryturze.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

bErsVWhu
KOMENTARZE
(511)
!!!!!!!!!!
2 lata temu
Seminaria to wylęgarnia i przechowalnia @@@@fili !!!!
Ramtamtam
2 lata temu
Geje i pedofile to samo zło wykorzystują dziewczynki i chłopaków
maciek
2 lata temu
obroną jest atak
bErsVWhv
jan nowak
2 lata temu
Kodeks Karny równy dla wszystkich! Sprawdzić, osądzić, skazać, wykonać i dopilnować wykonania. Kara ma być dolegliwa i nieuchronna.
jan nowak
2 lata temu
We wszystkich grupach społecznych można doszukać się pedofilii. Takiego zhejtowania kościoła już dawno nie było. Ale wiadomo, że pewne rzeczy robi się "z potrzeby chwili". Może ktoś PO-ważnie się czegoś obawia? Lepsze multi-kulti? Tam to się dopiero dzieją jaja.
Martyna
2 lata temu
No chyba kupisz człowieku
R2
2 lata temu
Kurna ale bagno. Nawet jeśli ten jeden został pomówiony to swoją wypowiedzią tylko potwierdza że molestowanie w KK jest na porządku dziennym.
kolejne show ...
2 lata temu
Cienki ten film. Wytrzymałem 20 minut przed telewizorem. Jedna wielka ustawka na lans w mediach. Gdzie była ta pani jak rządziły SLD, PO czy PSL ? Teraz sobie przypomniała bo trzeba PIS obalać? Przecież PIS zawsze był za zaostrzeniem kar dla pedofilów i innych przestępców a KE wyszła z sejmu podczas głosowania.
Lotka
2 lata temu
Dobrze, że wreszcie się o tym bolesnym problemie mówi. Ale pedofile są nie tylko w kościele. A co z nauczycielami, którzy molestują uczniów i uczennice, a wierzcie mi, że tacy są. A w ilu rodzinach są molestowane dzieci przez rodziców, krewnych...A szefowie nadużywający swojej władzy... Politycy? Tego jest naprawdę pełno. Pomijam to całe środowisko tzw. twórcze, bo tam to już kompletny bajzel.
On
2 lata temu
A może Biedronia molestowali chlopcy
Sssss
2 lata temu
Sekelskcy niech zrobią film o SB jak mordowali i może o Polanskim
JWT
2 lata temu
My PO-KE -mony Tak naprawdę POpieramy pedofilie nie głosowaliśmy za podniesieniem kar za pedofilie Pamiętajcie My tylko chcemy żeby było tak jak było
fbm,
2 lata temu
pedofilia jest złem i to wszyscy wiemy..zwalczać gdzie się da w każdym środowisku..wśród artystów,prawników itp...ja obcinałabym ...wiadom co-sprawcęzła...
bErsVWhn
wigor1960
2 lata temu
a jeżeli mówi prawdę? to co? bez sądu został już skazany! a może ty też "nuna' molestowałaś? twoje słowo przeciw innemu
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić